Publication •  22.02.2024

Фермерка з Дніпровщини створила лінію з виробництва олії завдяки гранту від Corteva Agriscience

Something went wrong. Please try again later...
TalentA-2023  

Аліна Скрипник, власниця дніпровського ТОВ «Сура Агро», коштом гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience забезпечила запуск переробки насіння соняшника для виробництва олії, а також створила нові робочі місця та надала доступ жителям навколишніх сіл до якісного і корисного продукту локального виробництва. Пайовики ТОВ та родини з вразливих категорій матимуть змогу отримувати олію безкоштовно. Грант був отриманий в рамках освітньо-грантової програми TalentA восени 2023 року.

Аліна Скрипник разом з родиною займається фермерством з 2000 року. Наразі в обробітку підприємства 610 га землі, більшу частину з яких родина орендує у односельців, вирощуючи зернові та олійні культури. В умовах повномасштабної війни підприємство з Дніпровщини, яке знаходиться неподалік від регіонів, де тривають бойові дії, стикнулося з проблемами зі збутом, суттєвим зниженням закупівельних цін і проблемами з постачанням продовольства в регіон. Щоб диверсифікувати доходи та забезпечити регіон локальною продукцією, родина Скрипник замислюватися над виробництвом готової продукції, зокрема соняшникової олії, але не мали грошей на придбання необхідного обладнання. Завдяки участі Аліни в програмі TalentA-2023 та виграного гранту на створення переробки власного соняшнику «Сура Агро» налагодило випуск нерафінованої сиродавленої олії, яку вже можна знайти  в локальних магазинах у передмісті Дніпра. Фермерка готується почати продавати олію онлайн та працює над реєстрацією власної торгової марки. Наразі замовити нерафіновану сиродавлену олію можна за посиланням.

«На початку повномасштабної війни ми опинилися в ситуації, коли в наш регіон майже не завозили продовольство, а виробити його із власноруч вирощеного насіння ми не мали змоги. Ми задумалися над тим, що ситуацію треба змінювати, бізнес зміцнювати і дати людям можливість купувати своє, вирощене поруч. Завдяки навчанню в програмі TalentA від Corteva Agriscience я дізналася, як це зробити кращим чином, а коштом гранту ми змогли організувати виробництво в доволі стислі терміни», – говорить Аліна.

«Забезпечення продовольчої безпеки світу, регіону та України є важливим завданням для Corteva, ми робимо все залежне від нас на різних рівнях і, зокрема, намагаємося допомогти фермеркам, які є рушієм стабільності та лідерками змін в своїх селах. Локальне виробництво робить громади більш сталими та людей більш захищеними, що особливо важливо в умовах війни. Учасниці TalentA реалізують неймовірні проєкти в цьому напрямку. Саме тому ми чотири роки поспіль реалізуємо TalentA та пишаємося можливістю творити краще майбутнє для України разом із нашими учасницями», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

Освітньо-грантова програма TalentA існує в України вже чотири роки поспіль та реалізується Corteva за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України заради розвитку жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для фермерок з сільської місцевості. Протягом повномасштабної війни TalentA є одним з соціальних проєктів, що підтримуються Corteva для підтримки українців.