Publication •  10.04.2023

Міністерство агрополітики та Corteva об’єднують зусилля для розвитку жіночого фермерства

Something went wrong. Please try again later...
TalentA-cover  

В рамках освітньо-грантової програми TalentA глобальний бізнес та держава працюватимуть разом четвертий рік поспіль.

Міністерство аграрної політики та продовольства України та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience співпрацюють в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, спрямовуючи свої зусилля на розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад під час війни.

«TalentA-2023» є міжнародною освітньо-грантовою програмою, яку Corteva Agriscience в Україні реалізує вже вчетверте, сприяючи покращенню продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. Протягом всього періоду існування програми в Україні Міністерство аграрної політики та продовольства є її інституційним партнером.

Програма передбачає проведення навчального онлайн-хабу та грантового конкурсу мікропроєктів. Представники міністерства прочитають учасницям лекцію стосовно актуальної під час війни державної підтримки фермерства, а також візьмуть участь в оцінюванні грантових проєктів в складі експертної ради. Переможниці програми розділять грантовий фонд у понад 1 мільйон гривень, якій Corteva Agriscience виділяє з метою для зростання власного бізнесу фермерок та соціальної підтримки їх громад. Детальна інформація про програму: https://www.corteva.com.ua/social-responsibility/TalentA/TalentA.html

«Розвиток жіночого фермерства зараз є надзвичайно важливим, оскільки саме на жінок протягом війни лягає забезпечення дієздатності економічного фронту. А ефективний розвиток бізнесу неможливий без актуальних знань та фінансової підтримки, яку під час війни та економічної кризи фермерам складно залучити. Тому ми радо підтримуємо програму TalentA, яку ініціювала та фінансує Corteva Agriscience, яка є прикладом відповідального глобального бізнесу, бо одразу вийшла з ринку росії та всебічно підтримує українців, демонструючи повагу до цінності людського життя», − зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Протягом повномасштабної війни, коли українська економіка переживає складні часи, є вкрай важливою підтримка з боку глобального бізнесу фермерок в сільській місцевості, які займаються виробництвом продуктів харчування та створенням робочих місць. Ми в Соrteva впевнені, що жінки є рушієм змін в своїх громадах і тому потребують особливої підтримки. Але ми також переконані, що допомога має давати можливості для подальшого розвитку, чим якраз є для фермерок участь в TalentA, яка в умовах повномасштабної війни є однією з соціальних ініціатив, що підтримуються компанією задля підтримки України та наближення Перемоги», − говорить Сергій Харін, керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі. Компанія тісно співпрацює з Міністерством. Зокрема, у жовтні 2022 року було підписано спільну декларацію про поглиблення і подальший розвиток співробітництва в інтересах продовольчої безпеки в Україні та світі. Сторони погодили зміцнювати стабільність та розвивати всебічну співпрацю в галузі сільського господарства за рахунок інноваційного розвитку, залучення інвестицій та допомоги аграріям.

Реєстрація на участь в «TalentA-2023» розпочалася 8 березня та триватиме до 30 травня. Учасницями можуть стати жінки, які відповідають встановленим критеріям відбору: вік від 18 років; проживання в населеному пункті з населенням до 10 000 осіб або робота на сільськогосподарському підприємстві, яке зареєстроване в такому населеному пункті та працює не менше року. Навчальний план програми має на меті допомогти жінкам, які задіяні в сільськогосподарському виробництві, зробити їх бізнес життєздатним попри повномасштабну війну, забезпечити його зростання та створити нові проєкти, які сприяють досягненню цілей сталого розвитку й спрямовані на задоволення актуальних потреб територіальних громад. Участь у програмі TalentA є безкоштовною. Після закінчення програми навчання учасниці можуть взяти участь в конкурсі грантів на розвиток бізнесу та підтримку громад. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.