Виробники насіння та агрохолдинги зацікавлені в можливості тестувати якість насіння і протруєння, але не всі мають необхідне обладнання. Компанія Corteva має змогу допомогти з цим, маючи спеціалізовну лабораторію для перевірки захисту насіння. Це дає значну перевагу для українського ринку: визначення якості протруювання на місці, без дорогого доправлення за кордон, суттєво скорочує час і вартість тестування. Також до уваги беруться місцеві особливості: перелік дозволених препаратів, ґрунтово-кліматичні умови, сівозміна та інші чинники, що покращують точність досліджень.
Лабораторія почала працювати на території насіннєвого заводу «Стасі Насіння» у жовтні 2021 року. Протягом першого сезону було проведено 200 перевірок, які включали в себе аналізи на вміст діючих речовин і вміст пилу. Також лабораторія долучається до розроблення нових рецептур, тестує їх на сумісність з іншими препаратами.
Перевірка якості протруювання лише на перший погляд здається простою. Насправді вона охоплює багато тестів, а саме:
Відбираються препарати, які відповідають вимогам замовника щодо захисту, і перевіряється можливість їхнього використання в одній баковій суміші. Якщо це неможливо, шукають замінники або пропонують нанесення з певним часовим інтервалом.
Робиться візуальна оцінка: наскільки якісно препарат покриває насіння, чи не злипаються насінини між собою. Від цього залежить, чи якісно насіння рухатиметься виробничими лініями і висіватиметься.
Перевіряють текучість насіння й одночасно – відсутність склеювання. Тест робиться безпосередньо після протруювання, а також після тижневого зберігання у кондиційних умовах у холодному приміщенні. Таким чином імітується зберігання у складських умовах, коли насіння вже протруєне й упаковане. Це дає змогу визначити, чи не матиме фермер проблем з насінням у полі, коли почне сівбу.
На спеціальному стенді імітується робота сівалки у полі. Можна налаштувати швидкість, вакуум, норми та інші параметри. За різних умов перевіряється, чи немає проблем під час сівби: залипання, осипання протруйника тощо. Коли виявляється невідповідність, повертаються до рецептури і шукають інші комбінації або способи нанесення препаратів, коригуються норми.
На шляху від насіннєвого заводу до сівалки насіння може піддаватися механічному впливу під час пакування, перевантаження з місця на місце тощо. Тому після обробки насіння обов’язковою є перевірка на осипання протруйника. Для цього в лабораторії застосовують пластиковий і металевий барабани. У першому перевіряють, чи тримається препарат на насінні, а в металевому барабані насіння піддають більшому стресу, імітуючи таким чином механічні впливи. Після тестування з’ясовують кількість осипаного протруйника і визначають якість обробки.
Виконується за міжнародною методикою ESTA відразу після протруювання і через півроку зберігання.
Виконується за допомогою хроматографу. Від кількості діючої речовини на насінині залежить ефективність захисту. Мала кількість не забезпечить потрібного захисту від хвороб і шкідників, а завелика концентрація може спричинити фітотоксичність і слабкість сходів.
Виконується у кліматичній камері, де створюються умови, що повністю відповідають умовам у полі під час сівби. Перевірка впливу протруйника на схожість робиться для щойно обробленого насіння, а також після 3-х, 6-ти, 9-ти і 12-ти місяців зберігання. При цьому висівають і необроблене насіння, щоб можна було порівняти результати.
Відбирається з кожного перевіреного зразка і зберігається у контрольованих умовах протягом року. Якщо за цей час у клієнта виникають рекламаційні випадки, можна зробити повторне тестування. Наприклад, через зберігання у неналежних умовах препарати протруйника можуть втратити певні властивості. Відповідно, ефективність захисту знижується і фермер може бути незадоволений. Щоб визначити, на якому етапі сталася помилка, можна зробити перевірку контрольного зразка і знайти реальну причину негараздів.
Тестування можуть проводитись при розробленні нової рецептури, а також під час перевірки зразків товарних партій. Якщо параметри виходять за межі допусків, про це відразу інформують замовника. Для з’ясування причин представники лабораторії можуть відвідати замовника і проаналізувати роботу всієї лінії протруювання. Перевіряють усе – від умов зберігання препаратів до роботи кожного механізму. Після коригувань робиться повторне тестування, щоб пересвідчитись, що якість протруювання достатня.
Окрім тестування протруйників, лабораторія має змогу перевіряти кукурудзу на вміст мікотоксинів. Щоб отримувати максимально точні результати, купуються закордонні стандарти. За допомогою приладу Infratec визначають низку базових параметрів зернових і олійних культур: крохмаль, білок, олійність, олеїнову кислоту, вологість тощо. Обладнання лабораторії щорічно проходить повірку державних метрологічних служб, тож точність гарантована. Крім того, лабораторія гарантує конфіденційність. Будь-які рецептури протруйників разом з результатами тестувань зберігаються у таємниці. Якщо власник захоче поділитися цією інформацією, він може зробити це на власний розсуд.
Таким чином, ми в Corteva посилили підтримку своїх засобів захисту завдяки якісному визначенню їхньої ефективності в реальних умовах. А отже, сільгоспвиробники можуть почуватися захищеними від моменту протруювання насіння і до збирання врожаю.
В разі зацікавлення отриманням послуг лабораторії, будь ласка, звертайтесь до вашого Торгового представника з продажу ЗЗР або Торгового агента з продажу насіння: