14.04.2021

Рекомендації щодо першої фунгіцидної обробки пшениці озимої 2021

Something went wrong. Please try again later...

 

 

За вікном справжня весна зі своєю характерною нестабільністю погоди: з різкими потепліннями і похолоданнями; з частими, навіть впродовж дня, змінами метеоситуації - від снігу і сильних поривів вітру до по весняному лагідного теплого сонечка. І хоча природа тільки пробуджується, робота в полях поступово набирає обертів. Хтось тільки розпочав, а дехто вже завершив підживлення озимих культур, відбувається закриття вологи та моніторинг стану посівів, приймаються рішення щодо їх захисту від хвороб, шкідників і бур’янів. І хоча польова ситуація відрізняється від регіону до регіону, проте багато чого є спільного. Так в усіх регіонах є посіви, які виходять із перезимівлі, як в добре розкущеному стані, так і в фазі 2-3 листочків. Фіксується початок відростання вторинної кореневої системи. При цьому в результаті затяжного осіннього періоду і різких понижень температури, місцями до – 25оС і нижче, у січні-лютому відбулася втрата частини листової поверхні. 

Не додає оптимізму і фітопатологічний стан посівів, особливо де сівба відбувалася в оптимальні строки і рослини пішли в зиму в добре розкущеному стані. На сьогоднішній день у посівах пшениці озимої можна чітко ідентифікувати присутність снігової плісняви (особливо в місцях, де сніг затримався найдовше), септоріозу листя і кореневих гнилей, з осені фіксувалося також наявність борошнистої роси. Отже маємо серйозні виклики для першої фунгіцидної обробки. При цьому зволікати з нею не вийде, оскільки інфекційний фон досить високий. Доведеться працювати при низьких позитивних температурах, а отже до вибору фунгіциду доведеться поставитися більш відповідально.

Також слід врахувати і те, що контроль прикореневих гнилей і профілактика кореневих можлива за умови обробки фунгіцидами у фазі кущення. При цьому важливо, щоб робочий розчин фунгіциду не тільки потрапив на листову поверхню, а й зволожив прикореневу зону і вузол кущення пшениці озимої. За дотримання такої вимоги ми дійсно зможемо проконтролювати прикореневі гнилі (церкоспорельозну (ламкість стебел) і ризоктоніозну), які активно розвиваються на ослаблених рослинах, та стримати прогресування кореневих гнилей (фузаріозну і гельмінтоспоріозну) на етапі, коли інфекція ще знаходяться на обгортках листків і не перейшли на стебло, вузол кущення.

Хочемо привернути увагу аграріїв до фунгіциду Вареон®, який неодноразово підтвердив свою високу ефективність на теренах України навіть за найбільш критичних умов вегетації. Завдяки комбінації трьох діючих речовин: проквіназид, прохлораз і тебуконазол, фунгіцид демонструє відмінну профілактичну і лікувальну дію проти ключових хвороб пшениці озимої: септоріозу листя і колосу, жовтої і бурої іржі, борошнистої роси, прикореневих гнилей, снігової плісняви, тощо. При цьому тебуконазол і прохлораз - одні з кращих діючих речовин, які дозволяють контролювати гриби роду Fusarium spp., які є збудниками кореневих гнилей і фузаріозу колоса. Також Вареон® характеризується достатньою збалансованістю по вмісту (концентрації) діючих речовин, що є запорукою пролонгованого періоду захисту: проти септоріозу, видів іржі і інших плямистостей - щонайменше 3 тижні, а щодо борошнистої роси - до 4-6 тижнів. Висока ефективність контролю хвороб пояснюється також різними механізмами розподілу діючих речовин у рослині: контакний, трансламінарний, системний, при цьому проквіназид і прохлораз активно працюють за температури від +5оС, а тебуконазол доповнює їх з підвищенням до +10…12оС. Крім того, проквіназид відноситься до сполук з імуномоделюючою дією. Обробка нею посівів зернових колосових спонукає рослини до продукування цілої низки біологічно активних речовин, зокрема хітеназ та інгібіторів протеази, що відповідають за стійкість до інфікування вірусними і грибними хворобами.

Використовуючи Вареон® ми не тільки ефективно контролюємо інфекцію грибного походження, а й покращуємо імунітет рослин, стимулює біохімічні процеси, зокрема фотосинтез, підвищуємо життєздатність і продуктивність посіву. Отримуємо більше.