Press Release •  31.03.2020

Передова селекція – шлях до більшої стійкості клімату та продовольчої безпеки

Something went wrong. Please try again later...

Глобальний лідер селекційних розробок Corteva Agriscience Джефф Грем виступив на форумі 2020 USDA Outlook, присвяченому інноваціям в сільському господарстві

Глобальний лідер селекційних розробок Corteva Agriscience Джефф Грем в своїй доповіді на форумі Outlook 2020 року, організованому Міністерством сільського господарства США, розповів про те, що передові методи селекції та їх доведений успіх в підвищенні врожайності сільськогосподарських культур в розвинених регіонах надають план дій для управління ризиками, які пов'язані з відсутністю продовольчої безпеки та нестійкістю клімату у всьому світі. Форум Міністерства сільського господарства США був присвячений інноваціям у сільському господарстві, а раніше міністр сільського господарства США Сонні Пердью оголосив про програму Міністерства з інновацій в сільському господарстві. Промова Грема була виголошена в рамках сесії з управління ризиками та забезпечення стійкості в сільгоспвиробництві.

«Продуктивність сільського господарства важлива не лише для задоволення потреб зростаючого населення, а й для боротьби з нестійкістю клімату, - зазначив Грем. - Ми довели, що інноваційні селекційні технології, такі як молекулярні маркери, точне фенотипування, прогнозна аналітика, біотехнології, технологія редагування генома CRISPR та цифрові інструменти можуть допомогти сільському господарству краще впоратися з проблемами екстремальних погодних умов».

Керівник Агенції з управління ризиками Міністерства сільського господарства США Мартін Барбре очолював панельну дискусію форуму, присвячену зниженню виробничих ризиків, з якими протягом вегетаційного періоду з екстремальними погодними умовами стикаються фермери і відповідальні державні особи. Він зазначив, що сільськогосподарський сезон 2019 року був одним з найбільш дощових в історії, в той час як 2012 рік був одним з найбільш посушливих. Однак, незважаючи на підвищену мінливість погоди, загальна врожайність сільськогосподарських культур продовжує зростати з плином часу.

Грем зазначив, що майже семикратне збільшення середньої врожайності кукурудзи, досягнуте в Північній Америці з 1920 року, означає, що фермерам вдалося виростити додатково мільйони бушелів зерна, не вводячи в обіг нові землі. Підвищення продуктивності культури за останнє сторіччя збільшило середню врожайність з 25 бушелів (15,7 ц/га) до 170 бушелів з акру (106,7 ц/га). Крім того, він зазначив, що, якщо б 20 провідних країн-виробників кукурудзи підвищили її виробництво до рівня США двадцятирічної давності, це було б рівнозначно введенню в обіг ще 100 мільйонів акрів (40 тисяч гектарів) сільгоспугідь.

Графік:

 «Сьогодні ми виробляємо більше продукції з меншою витратою ресурсів, - пояснив Грем. – Однак, відсутність продовольчої безпеки та нестійкість клімату впливають на земну кулю нерівномірно, і ми також повинні працювати над створенням нових систем землеробства, адаптованих до умов окремих регіонів».

«Для цього необхідне використання всіх інструментів з нашого арсеналу, а також відкрита і прозора комунікація між громадськістю, вченими, урядом різних країн і приватними компаніями, - заявив Грем. – Окремо один від одного ці технології – лише інструменти, але разом вони є рішеннями низки найбільших світових завдань».

В рамках панельної дискусії також прозвучали доповіді колишнього кліматолога штату Іллінойс Джима Енджела і керівника напряму сільськогосподарських культур Національної служби сільськогосподарської статистики США Ленса Хоніга. Матеріали сесії розміщені на сайті Міністерства сільського господарства США.