Publication •  29.06.2023

134 фермерки навчатимуться сталого розвитку бізнесу під час війни у рамках Програми TalentA-2023

Something went wrong. Please try again later...
TalentA-2023  

В інноваційній освітньо-грантовій програмі для фермерок TalentA-2023, яка заснована та фінансується міжнародною сільськогосподарською компанією Corteva Agriscience в Україні четвертий рік поспіль, візьмуть участь 134 учасниці.

Талановиті українські фермерки з сільської місцевості навчатимуться новим підходам, що допоможуть зробити їх бізнес стійкішим в умовах повномасштабної війни, забезпечити його зростання та створити нові проєкти заради задоволення актуальних продовольчих потреб територіальних громад.

Організаційний комітет відібрав анкети серед понад 200 заявок, що є абсолютним рекордом за чотири роки існування програми. Щоб взяти участь в програмі, фермерки мали відповідати критеріям TalentA-2023, а саме – бути старше 18 років, проживати або вести бізнес-діяльність в населеному пункті з населенням до 10 000 осіб, і працювати на діючому сільськогосподарському підприємстві з офіційною реєстрацією понад 1 року.

Учасниці програми 2023 року віком від 22 до 63 років займаються вирощуванням зернових та технічних культур, овочівництвом, тваринництвом, виробництвом молока та молочних продуктів, бджільництвом, садівництвом, ягідництвом та вирощуванням лікарських трав. Вони мешкають в 22 областях України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

Список фіналісток розміщено на сайті Програми.

«Вже четвертий рік Програма TalentA демонструє активність та бажання фермерок з сільської місцевості здобувати нові знання, впроваджувати інновації та розвивати свої громади, і в умовах повномасштабної війни ці прагнення тільки підсилюються та підкріплюються вірою в перемогу. Ми в Corteva Agriscience переконані, що жінки-фермерки мають великий потенціал для укріплення економіки та соціального стану сільських територій, та готові підтримувати їх через надання передових знань з бізнесу та агротехнологій, а також грантового фінансування їхніх проєктів. Наші учасниці TalentA вже стали символом жіночого лідерства у сільському господарстві та агентками змін в суспільстві, тому ми радо вітаємо нових слухачок програми та бажаємо їм плідного навчання та успішних проєктів», – зазначила Анна Бабіч, координаторка і голова Експертної Ради Програми TalentA, менеджерка з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience.

 

Програма передбачає проведення навчального онлайн-хабу та грантового конкурсу мікропроєктів. Освітня програма включатиме модулі з управління бізнесом в умовах кризи, управління персоналом, фінансового менеджменту, сталого розвитку та сучасні практики та інноваційні рішення для агробізнесу. Учасниці матимуть змогу прослухати лекції відомих експертів викладацької та бізнес-спільноти, а також фахівців Corteva Agriscience, які володіють передовими знаннями, накопиченими лідером сільського господарства за довгу історію роботи в понад 140 країнах світу. Також серед лекторів будуть представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке вже четвертий рік поспіль є інституційним партнером програми та працює разом з Corteva Agriscience для розвитку жіночого фермерства та зміцненням громад.

Фермерки, які прослухають в сезоні 2023 року не менше 80% лекцій та отримають Сертифікат, зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів програми TalentA-2023, які мають мають бути орієнтовані на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку своїх громад. На етапі підготовки конкурсних проєктів учасниці співпрацюватимуть з командою менторів та зможуть прослухати додаткові лекції. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Ознайомитися з перебігом програми TalentA-2023 можна за посиланням та у соціальних мережах.