Publication •  13.07.2023

Фермерка з Львівщини організувала навчання фермерству завдяки гранту від Corteva

Something went wrong. Please try again later...
Tarasenko  

Катерина Тарасенко, співвласниця кооперативу «Карпатські ґазди», за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, розширила виробництво на фермі, а також організувала навчання фермерству українців, які були змушені переселитися до Львівській області.

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience реалізує освітньо-грантову програму TalentA вже четвертий рік поспіль в партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Метою програми є розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. В умовах повномасштабної війни програма є одним з соціальних проєктів, що підтримуються Corteva заради України.

Катерина Тарасенко була змушена переселитися на захід України з Донбасу через війну ще в 2014 році. Разом із сусідкою спочатку заснувала козину ферму та в 2020 році виграла свій перший грант від Corteva на програмі TalentA для реалізації проєкту із залучення до козівництва селян з метою розвитку регіону. Напередодні війни фермерка переїхала до Стрийського району Львівської області, де разом із партнерами започаткувала кооператив «Карпатські ґазди». Бізнес-партнери розводять свиноматок породи мангалиця угорського походження, виробляють крафтові сири та опікуються прихистком для переселенців «Дах над головою». За рахунок виграного в програмі TalentA-2022 гранту Катерина разом з партнерами побудували стаціонарний свинарник для свиноматок, накрили дах сироварні, що будується, та збільшили поголів`я свиней. Також організували навчання для близько 10 внутрішньо переміщених українців, частина з яких працює у кооперативі. В умовах війни це дозволить бізнесу розвинутися та зміцнитися, позитивно впливаючи на економічне становище громади, а людям, які через війну були змушені змінити життя, опанувати новий фах.

«Знання та фінансова підтримка, які ми отримали в рамках навчання в програмі TalentA від Corteva  Agriscience, допомогли розвитку нашого бізнесу, допомогли мені побачити нові можливості та горизонти. І дали мені можливість підтримувати інших. Я переконана, що така взаємна допомога – це єдиний спосіб розвиватися в такі важкі часи, які зараз переживає Україна», – говорить Катерина Тарасенко.

«Протягом чотирьох років, які реалізується TalentA, ми неодноразово спостерігали, як жіночі фермерські проєкти змінюють громади та розкривають нові можливості. Адже активні, розумні та ініціативні жінки, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, – це саме та рушійна сила, яка здатна підтримати продовольчу безпеку та зміцнити економіку окремих сіл, а значить і всієї країни. Саме тому ми в Corteva спрямовуємо свої зусилля на їх підтримку, виконуючи своє призначення збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

Минулого тижня було розпочато програму TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання, фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, які мають мають бути орієнтовані на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку своїх громад. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.