Publication •  10.08.2023

Учасниця TalentA-2022 з Дніпропетровщини запустила лінію з фасування круп завдяки гранту від Corteva

Something went wrong. Please try again later...
Antokhina-Talenta  

Маргарита Антохіна, головна бухгалтерка дніпропетровського фермерського господарства ПП «ЛАН», за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, забезпечила можливість для компанії запустити переробку вирощуваних зернових культур, а також доступ до якісних круп локального виробництва для мешканців регіону.

Вже четвертий рік поспіль міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience реалізує освітньо-грантову програму TalentA разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України. Програма спрямована на розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. Протягом повномасштабної війни TalentA є одним з соціальних проєктів, що підтримуються Corteva для підтримки українців.

Агрокомпанія ПП «ЛАН» є середнім фермерським господарством з Дніпропетровщини, яке  вирощує зернові, бобові, кукурудзу та соняшник. В умовах повномасштабної війни підприємство, яке знаходиться неподалік від регіонів, де тривають бойові дії, стикнулося зі складнощами зі збутом продукції і суттєвим зниженням закупівельних цін. Щоб покращити становище, в господарстві почали замислюватися над впровадженням нового напрямку діяльності — виробництво круп, але не мали достатньо коштів на придбання необхідного обладнання. Завдяки участі Маргарити Антохіної в програмі TalentA-2022 та виграного гранту на створення лінії з фасування круп, підприємство налагодило переробку сировини на виробничій  лінії та пакування в різноманітні упаковки. Продукцію під ТМ «ДОБРОГО РАНКУ ВІД ЛАНУ» уже можна знайти  в локальних мережах Дніпропетровської області. 

«Ведення бізнесу неподалік від лінії фронту – це складна справа, яка вимагає від бізнесу не аби якої підприємливості та готовності змінюватися відповідно до умов. Навчання в програмі TalentA від Corteva Agriscience дало мені необхідні знання, викладачі підказали напрямки для розвитку, а за рахунок гранту ми змогли підтримати бізнес та допомогти односельцям отримати доступ до продукції харчування без посередників і за приємними цінами, що особливо важливо за часи економічної кризи», – говорить Маргарита.

«Забезпечення продовольчої безпеки світу, регіону та України є важливим завданням для Corteva і ми робимо все залежне від нас, щоб допомагати підтримувати її на різних рівнях. Стимуляція виробництва продуктів харчування на місцях робить громади більш захищеними, що особливо важливо в умовах війни. Підтримуючи жінок-фермерок, які є рушієм змін в громадах, ми бачимо приклади, як один проєкт здатен змінити життя багатьох на краще. Саме тому ми вже четвертий рік поспіль реалізуємо TalentA, навіть в умовах повномасштабної війни, та пишаємося можливістю творити краще майбутнє з нашими учасницями», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

В липні Corteva Agriscience розпочала четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спроямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Грантовий фонд розміром понад 1 мільйон гривень буде розподілений Corteva Agriscience між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.