Article •  04.01.2022

Інвестиції у розвиток жінок — перевірений спосіб досягти стійкості у спільнотах

Something went wrong. Please try again later...

У Corteva Agriscience ми прагнемо розширювати можливості жінок, оскільки вважаємо це не даниною моді, а необхідністю залучення всіх — і чоловіків та жінок — до роботи, спрямованої на забезпечення більш стійкого майбутнього. Ось чому одна з наших Цілей сталого розвитку до 2030 року передбачає розширення прав та можливостей жінок-фермерів, залучення молоді до сільського господарства та підвищення активності місцевих спільнот

Одним із способів подолання так званої «кар'єрної стелі», з якою стикаються жінки у сільському господарстві, є програма TalentA, що надає освіту, тренінги та фінансування, щоб допомогти сільським жінкам втілювати в життя їхні інноваційні проєкти. Інвестиції у розвиток жінок є перевіреним способом досягнення стійкості у спільнотах.

Дані говорять про те, що інвестування в проєкти жінок-підприємниць призводить до значного хвильового ефекту. Прибуток від їхньої діяльності забезпечує харчування їх сімей, освіту їх дітей, а їхні інвестиції у розширення своїх господарств приносять користь місцевому співтовариству.

Дослідження показують, що жінки реінвестують до 90% своїх доходів у свої сім'ї порівняно з 30−40% у чоловіків. З огляду на це, дуже важливо, щоб жінки займали центральне місце у нашій стратегії сталого розвитку, а також своє законне місце як ключових гравців сільського підприємництва. Надто довго жінок недооцінювали.

Наші цілі у сфері сталого розвитку включають надання фермерам доступу до навчання та забезпечення їх можливостями виробляти більш здорові та доступні продукти харчування для світової продовольчої системи. Наша мета з розширення прав та можливостей жінок входить до списку цілей, спрямованих на розвиток спільнот, оскільки вони нерозривно пов’язані.

Жінки-підприємниці в агроіндустрії потребують визнання та підтримки, щоб їх проєкти зростали та розвивалися. Саме з цією метою виникають такі ініціативи, як TalentA. На основі досліджень та завдяки розумінню недостатності підтримки жінок у сільському господарстві, Corteva у співпраці з нашими національними партнерами розробила та запустила цю програму, яка по-справжньому змінює долі, інвестуючи у жінок через освіту, наставництво та виділення грантів.

Програма продовжує набирати обертів. Починаючи з пілотного впровадження програми в Іспанії у 2019 році, вона була запущена в інших європейських країнах, включаючи Україну, Португалію, Румунію, Росію, а тепер Угорщину. За цей час у Європі понад 500 жінок-фермерок стали учасницями цієї програми.

Процес починається з вибору найперспективніших заявок. Відібрані кандидатки мають право на участь у нашій програмі навчання, що розроблена та проводиться онлайн найкращими галузевими експертами та наставниками. Після цього у конкурсному відборі експертна комісія вирішує, які проєкти отримають гранти.

За два роки реалізації програми в Україні майже 100 жінок-фермерок пройшли інноваційне навчання, 8 отримали гранти від Corteva Agriscience на загальну суму 41 000 доларів США для реалізації проєктів у Київській, Івано-Франківській, Вінницькій, Одеській, Херсонській, Львівській, Полтавській та Закарпатській областях.

Проєкти-переможці націлені на забезпечення стійкості відповідно до наших Цілей сталого розвитку 2030, включаючи такі напрями розвитку як підвищення продовольчої безпеки, боротьба з голодом, забезпечення питною водою, відповідальне споживання, зміна клімату та збереження екосистем.

TalentA досягла такого успіху завдяки сміливому, захоплюючому та орієнтованому на зростання мисленню жінок-агропідприємниць, які беруть в ній участь. Їх успіх сьогодні позначиться на всіх споживачах у майбутньому. Учасниці стають рольовими моделями для місцевих сільських жінок у своїх спільнотах, створюючи заділ на майбутнє для інших жінок, які ставлять перед собою аналогічну мету — підприємницький успіх у сільському господарстві.

Підвищення продовольчої безпеки у Європі

COVID19 дав нам цінні уроки про те, наскільки крихкими можуть бути наші системи продовольчого постачання в Європі. Це відбилося в недавньому Глобальному індексі продовольчої безпеки, випущеному Economist Impact за підтримки Corteva Agriscience. Дослідження показує, що для вирішення нинішніх та майбутніх проблем необхідні інвестиції у продовольчу безпеку: починаючи з інновацій у галузі вирощування кліматично стійких сільськогосподарських культур та закінчуючи інвестиціями у програми допомоги найбільш уразливим верствам населення.

Ми повинні використовувати всі доступні ресурси для задоволення потреб продовольчої системи і, у тому числі, забезпечити жінкам можливість виконувати свою роль у вирішенні проблем, що стоять перед сучасним сільським господарством. Сільські жінки є ключовим активом, який не можна ігнорувати. Вони відіграють життєво важливу роль у забезпеченні достатньої кількості здорового та доступного продовольства для всіх.

Ми в Corteva розуміємо, що наше найкраще майбутнє сільськогосподарської галузі полягає у різноманітності у всіх його проявах. Тому ми продовжимо роботу зі скорочення обмежень та складнощів, з якими змушені стикатися сільські жінки. Ми підтримуємо тих, хто дбає про наше з вами харчування, і сподіваємося на подальший успіх і зростання нашої програми TalentA.

Джерело: «НВ»