Article •  07.07.2021

Corteva Agriscience допомагає фермерам застрахуватися від наслідків негоди

Something went wrong. Please try again later...

В пілотному проєкті фермери застрахували врожай на 10 000 га

Міжнародна науково-дослідна компанія Corteva Agriscience разом із страховою компанією ARX, брокерською компанією GrECo та платформою MeteoСontrol запустили пілотну програму параметричного страхування для сільгоспвиробників, які через дистрибуційні канали придбали продукцію Corteva Agriscience - насіння соняшнику та кукурудзи бренду Brevant™ разом з необхідними для них засобами захисту, а також пакети засобів захисту для пшениці та ячменю.

 

Перевагу індексному страхуванню порівняно з класичним було надано у зв’язку з простотою та неупередженістю цього підходу, а також швидкою процедурою виплат страхового відшкодування. За умовами пілотної програми індексом – тобто погодним показником, певне значення якого є ознакою настання страхового ризику – став параметр «ступінь дефіциту вологості в ґрунті». Його відслідковують в порівнянні з середнім значенням за 20 останніх років за результатами незалежного супутникового спостереження Європейського космічного агентства. Компенсацію передбачено в разі досягнення індексом рівня вищого за середній протягом зазначеного періоду.

 

Програма включила в себе страхування посівів кукурудзи, соняшнику, пшениці та ячменю. Посіви, на яких застосовано придбану продукцію, застраховані в розмірі страхової суми, що дорівнює 30% вартості цієї продукції. Страховий внесок оплатила Corteva Agriscience. В пілотній програмі взяли участь фермери південних та центральних областей України, які минулого року найбільше постраждали від нестачі вологи. Загалом було застраховано понад 10 000 га.

 

«Ми намагаємося створити для фермерів якомога більш зручні та якісні фінансові інструменти та програми, які допоможуть їм ефективно провадити свою діяльність та підтримають у разі складної ситуації. Для Corteva Agriscience підтримка фермерів є важливою частиною діяльності та нашого зобов’язання компанії збагачувати життя тих, хто виробляє аграрну продукцію, створюючи основу продовольчої безпеки в світі», - заявив Павло Матюша, керівник відділу фінансових рішень та стратегічних проектів Corteva Agriscience в Україні.

 

Учасники пілотного проєкту Corteva Agriscience позитивно оцінили програму, особливо на Півдні, де проблема посухи є наріжною для регіону і в майбутньому тільки зростатиме. Фермери наголосили на правильному напрямі, обраному компанією Corteva для допомоги їм у веденні бізнесу. Зокрема 52% з опитаних покупців висловили свою готовність рекомендувати програму страхування. 

«Ми очікуємо продовження започаткованої страхової програму, оскільки вона є  важливою для фермерів та відповідає принципу управління ризиками, з якими стикається сільгоспвиробник у своїй щоденній діяльності. Параметричний підхід у страхуванні завоював визнання в багатьох країнах, і набуватиме все більшого застосування в Україні, особливо в умовах зростаючої посушливості», - зазначив Павло Матюша.

 

Протягом минулого року Corteva Agriscience працювала над впровадженням програми фінансового страхування соняшника та фінансових аграрних розписок. Також компанія  успішно працює спільно з банками по програмах вексельного фінансування фермерів для купівлі засобів захисту рослин. Зокрема, в сезоні 2021 року продовжується програма співробітництва з Райффайзен Банк Аваль, яка гарно зарекомендувала себе минулого року. Також нещодавно стартувала програма з Credit Agricole Bank.