Article •  07.09.2021

В Україні започатковано наукову освітньо-грантову програму для школярів і школярок – «Scientibattle»

Something went wrong. Please try again later...

 

7 вересня 2021 року в Україні оголошено про початок наукової освітньо-грантової програми для школярів та школярок під назвою «Scientibattle». Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії , імплементаційний партнер програми – . Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук України та Київського Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Мета програми «Scientibattle» - сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві. За результатами Всеукраїнського дослідження, проведеного Corteva Agriscience в 2019 році серед понад 1000 підлітків у віці 14-18 років і батьків дітей цього віку, лише 2% підлітків обирають професії аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі та 2% батьків рекомендують дітям роботу за цим напрямком. Для більшості опитаних сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри.

 

Тому Corteva Agriscience, призначенням якої є збагачення життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь, приділяє особливу увагу розробці та підтримці проєктів, які мотивують молоде покоління будувати кар'єру в сільському господарстві, а саму галузь сприймати, як перспективну, високотехнологічну та інноваційну діяльність

 

Програма «Scientibattle» передбачає кілька етапів проєкту:

 

Серія наукових відео на YouTube-каналі програми від провідних українських вчених про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство, – біотехнології, проблеми ґрунтів, зміни клімату, життя комах-опилювачів тощо. Зокрема, у першому випуску Олексій Коваленко, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, кандидат біологічних наук, розповідає про загрозливі рослини, які шкодять здоров’ю людей та землі.

 

Шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів закладів загальної середньої освіти України державних форм власності, які знаходяться на території населених пунктіврозміром до 100 000 осіб. Три команди-переможниці, які будуть визначені 10 листопада 2021 року, розділять подарунковий фонд - обладнання для кабінетів хімії та біології. Реєстрація команд триватиме з 15 до 30 вересня 2021 року включно за посиланням.

 

Грантовий конкурс для шкіл, команди яких беруть участь в наукових змаганнях «Scientibattle», на реалізацію мікропроєктів, які сприятимуть просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також наданні їм навичок для підтримки та інтеграції напрямку сільського господарства в своїй школі. Сукупний грантовий фонд конкурсу складає 67 000 гривень та буде розподілений між 5 переможцями, яких до кінця жовтня 2021 року визначить журі, сформоване організаторами програми.

Віртуальний табір з біологічних наук для дівчат – команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул у жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками та подолати гендерну нерівність.

Очікується, що в проєкті «Scientibattle» візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.

 

Наталія Гузенко, координаторка проєкту «Scientibattle», консультантка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні:

«Ми знаємо, що серед молоді існує безліч стереотипів та упереджень, які потрібно долати і доводити, що в сільському господарстві зосереджено найновітніші наукові розробки, найкращі інформаційні технології та зайняті видатні вчені, робота яких важлива для всього людства. Для Corteva Agriscience залучення молоді до сільського господарства є надзвичайно важливою справою, адже це одна з запорук успішного розвитку галузі, і подібні ініціативи є частиною Цілей сталого розвитку, запланованих Corteva до 2030 року. Такі проєкти як «Scientibattle» допоможуть нам краще популяризувати сільське господарство, продемонструвати перспективи, потенціал і таким чином заохотити молодь обирати галузь для майбутньої діяльності».

 

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»:

«Центр «Розвиток КСВ» усвідомлює ключову роль аграрного сектору для розвитку всієї економіки України та важливість заохочення молоді до вибору цієї галузі. Наша мета – допомогти випускникам/цям сформувати уявлення про власну майбутню кар’єру в розрізі аграрних наук, допомогти зробити перший крок в виборі свого професійного життєвого шляху та по-новому подивитися на карту перспектив розвитку аграрного сектору. Це вдалось реалізувати в рамках проєкту «Scientibattle» спільно з Corteva Agriscience, який  об’єднав професіоналів різних сфер навколо спільної ідеї важливості аграрного сектору. Підтримка бізнесу в таких ініціативах має ключову роль, оскільки вона забезпечує фундаментальний фаховий підхід до проєктів та ініціатив, які реалізовуються. Така співпраця бізнесу з громадським сектором і є частиною забезпечення розвитку нашої країни та яскравим прикладом для усвідомлення важливості ролей кожного з нас».

 

Оксана Тонха, декан агробіологічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор Київського Національного університету біоресурсів та природокористування України:

«Знання біології дає розуміння існування рослинного і тваринного світу, ґрунту, взагалі біосфери, її складу, будови й енергетики. Знання і розуміння агросфери дозволить сформувати високу якість життя. Ми вважаємо, що варто привертати увагу до професій агрономів, дослідників з генетики і селекції культур, ґрунтів, фахівців з якості сільськогосподарських культур, точного землеробства, живлення рослин, лабораторної діагностики. І це треба робити ще у школі, коли учні визначаються, чим їм займатися в майбутньому. Проєкт «Scientibattle» дозволяє зацікавити аграрними та природничими науками учнів різного віку та з різними зацікавленнями – комусь буде цікаво брати участь в інтелектуальних змаганнях, а комусь спробувати зробити щось прикладне. І сподіваємося, що серед учасників програми будуть наші майбутні студенти».

 

Ініціатор та координатор проєкту «Scientibattle»:
Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

 

Імплементаційний партнер проєкту «Scientibattle»:
Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності»

 

Партнери програми проєкту «Scientibattle»:
Міністерство освіти та науки України
Київський Національний університет біоресурсів та природокористування України
Мала академія наук України
Музей наук

 

Медіа-партнери програми  проєкту «Scientibattle»:
Генеральний медіа-партнер – журнал НВ, сайт nv.ua
Спеціальний медіа-партнер – Lb.ua
Наукові медіа-партнери – портали InScience та «Наукуїмо»
Онлайн медіа-партнер – Журнал «Однокласник»
Профільний медіа-партнер – AgroPortal.ua

Для отримання додаткової інформації слідкуйте за перебігом проєкту «Scientibattle» у Facebook  та Instagram.