Publication •  16.10.2023

Оптимізація використання води допомагає боротися з нестачею продовольства в світі

Something went wrong. Please try again later...
Reznichenko  

Інноваційні можливості Corteva допомагають фермерам раціонально використовувати водні ресурси, розповідає Сергій Резніченко, керівник з агрономії та впровадження технологій Corteva Agriscience в Україні

В середині осені, коли одна половина світу збирає врожай, а друга активно засіває поля, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) нагадує людству про світові продовольчі проблеми та закликає до спільної боротьби з голодом, недоїданням та злиднями у  Всесвітній день продовольства. Цьогоріч основна проблема, на якій фокусується всесвітня організація, - водозабезпечення та раціональне використання води. Це вкрай важливо, зважаючи на те, що дані FAO невтішні - вже 2,4 мільярди людей живуть у країнах, що відчувають нестачу води, а близько 600 мільйонів людей страждають від забруднення, деградації екосистем, нераціонального природокористування та зміни клімату.

Швидке зростання населення, урбанізація, економічний розвиток і зміна клімату ставлять водні ресурси планети під дедалі більший тиск. Лише 2,5% води є прісною, придатною для пиття, сільського господарства та більшості промислових потреб, зауважують в FAO. І додають, що за останні десятиліття ресурси прісної води на одну людину скоротилися на 20%, а доступність і якість води швидко погіршуються через десятиліття нераціонального використання та управління, надмірний видобуток підземних вод, забруднення та зміну клімату.

За даними FAO, на сільське господарство припадає 72% світового споживання прісної води, тому перед агровиробниками стоїть важливе завдання виробляти більше їжі, використовуючи менше води, впроваджувати сталі сільськогосподарські практики, які є щадними до довкілля і дозволяють більш ефективно використовувати воду. До таких практик належать стале управління ґрунтами та водними ресурсами, диверсифікація, використання покривних культур, системи нульового та мінімального обробітку ґрунту, інтегровані системи рослинництва, тваринництва, лісового господарства та боротьби зі шкідниками, точне землеробство. Важливе значення має й боротьба із ймовірними втратами врожаїв – за даними ФАО, близько 14% світового виробництва продовольства, на вирощування якого були витрачені суттєві обсяги води, щороку втрачається на етапі від збору врожаю до роздрібної торгівлі.

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience щорічно проводить глобальну оцінку ризиків водопостачання своїх виробничих об`єктів, близько 20-30% яких розташовані в районах з недостатньою кількістю води. Тому компанія усвідомлює всі ризики та робить все, щоб оптимізувати витрати води. Близько 80% нових продуктів Corteva для захисту рослин відповідають критеріям щодо покращення якості води та зменшення ризику для ґрунтових вод принаймні одним цільовим показником. A 100% нових насіннєвих продуктів відповідають критеріям компанії щодо покращення ефективності використання води. Це допомагає споживачам, поля яких страждають від посух, а також зміцнює ланцюг постачання Corteva при виробництві насіння.

Для досягнення цього Corteva використовує свої передові інноваційні можливості. Наприклад, активно впроваджує технологію AQUAmax®, яка розроблена для підвищення ефективності використання води рослинами за допомогою покращення їх здатності збирати та утримувати воду, особливо в умовах посушливості. Ця технологія дозволяє добитися більшого врожаю та меншого використання води на одиницю продукції під час вирощування кукурудзи, сої, бавовни та сорго. Щоб зменшити вплив на довкілля, компанія пропонує Блу™ N – інноваційний біопродукт, який сприяє фіксації атмосферного азоту (N2), забезпечуючи рослини додатковим джерелом азоту, що впливає на їх ріст і розвиток, одночасно зменшуючи потребу в традиційних добривах, які несуть більший ризик забруднення ґрунтових вод. Їх збереженню також сприяє використання сучасних засобів захисту рослин, які ефективно діють за умови невеликих обсягів внесення на гектар посівів. Наприклад, щоб обробити гектар соняшнику гербіцидом Геліатекс™ на основі інноваційної молекули Arylex™ active треба лише 45 мілілітрів препарату. 

Кліматичні зміни та почастішання екстремальних погодних явищ може спричинити більшу потребу в розвитку технологій водозбереження. Здатність забезпечити достатню кількість води для виробничих процесів з використанням відновленої чи опрісненої води також важлива для виробничих процесів Corteva, тому політики компанії сприяють оптимізації водокористування в регіонах з недостатнім водопостачанням, і Corteva продовжує аналізувати використання води, намагаючись краще зрозуміти, адаптувати та покращити виробничі процеси, стратегію та зусилля з оптимізації водокористування і, відповідно, захисту продовольчої безпеки світу.