Publication •  27.02.2024

Оптимізатор ефективності живлення Блу™ N від Corteva збільшує врожайність польових культур

Something went wrong. Please try again later...
Блу-N  

Фермери, які використовували біопрепарат протягом сезону 2023 року, відзначають його позитивний вплив на стан культур 

Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience продовжує пошук ефективних рішень для фермерів, які дозволяють їм отримувати високі врожаї навіть у складних умовах. В польовому сезоні2023 року компанія вперше запропонувала українським фермерам оптимізатор ефективності живлення Блу™ N, який є частиною портфеля біологічних продуктів компанії. Використання біопрепарату дозволило в середньому отримати додаткові 3-5 центнерів з гектара соняшнику, кукурудзи, озимої пшениці та озимого ріпаку, а також додатково 3,8 тонн з гектара цукрового буряку, про що свідчать результати випробувань у виробничих умовах, які супроводжувала команда агрономічної підтримки Corteva.

БлуТМ N – інноваційний біопродукт, що містить ексклюзивний штам бактерій Methylobacterium symbioticum, діяльність яких сприяє фіксації атмосферного азоту (N2), забезпечуючи при цьому рослини додатковим джерелом живлення, що надалі позитивно впливає на їх ріст та розвиток. Бактерії швидко заселяють всю рослину, перетворюючи атмосферний азот в доступну для рослин форму азоту (амонійну), сприяючи гнучкості та надійності сталого управління азотним живленням і підтримуючи здоровий ріст сільськогосподарських культур. 

Протягом сезону 2023 року команда агрономічної підтримки Corteva отримала позитивні результати впливу біопродукту на врожайність соняшнику, кукурудзи, озимої пшениці та озимого ріпаку, а також цукрового буряку в 84 локаціях на полях фермерів по всій території України. І агровиробники відгукуються про використання Блу™ N дуже схвально. «Минулого року ми вперше використовували цей препарат на кукурудзі, вносили його відповідно до всіх рекомендацій агрономічної команди Corteva і дуже задоволені отриманою прибавкою до врожайності. Я переконаний, що цього року ми знов будемо використовути Блу™ N», – заявив головний агроном сумського ТОВ «Мрія» Сергій Крамаренко. «Ми експериментували з біопродуктом на двох полях озимої пшениці і можу заявити, що різниця між обробленими та необробленими ділянками була суттєвою: там, де препарат вносили, рослини мали зеленіше забарвлення, колос був більш виповненим, спостерігалася вища маса 1000 зернин», – розповідає агрономка харківського ТОВ «Ранок» Людмила Гуржій.    

Крім того, Блу™ N показує гарні результати і в поєднанні з інгібітором нітрифікації N-Лок™ Mакс, який підвищує ефективність внесення азотних добрив, збільшуючи рівень доступного азоту у прикореневій зоні в середньому до 28%, скорочуючи втрати азоту через вимивання до 16% та знижуючи до 51% виділення парникових газів у повітря.

«Фахівці Corteva впроваджують для фермерів найкращі рішення, які допомагають їм максимізувати прибутки та збільшити показники врожайності, мінімізуючи при цьому вплив на навколишнє середовище. Ми завжди поруч з сільгоспвиробниками і постійно підтримуємо їх, виконуючи наше призначення збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь», – впевнений Богдан Вокальчук, категорійний менеджер з біологічних продуктів Corteva Agriscience.

Прагнення Corteva, як глобального лідера в інноваціях, забезпечувати українських фермерів доступом до новітніх та передових засобів захисту рослин задля підвищення продуктивності агровиробництва в Україні з дотриманням найвищих світових стандартів було вказано в спільній декларації, укладеній з Міністерством аграрної політики та продовольства 19 жовтня 2022 року та відповідає проукраїнській позиції відповідального виробника, який в умовах повномасштабної війни залишається тільки з Україною та залишив ринки росії та білорусі.