Article •  15.11.2021

В новому сезоні Corteva пропонує українським фермерам інгібітор нітрифікації N-Лок™ Mакс

Something went wrong. Please try again later...

 

Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience пропонує українському ринку в новому сезоні продукти для оптимізації ефективного живлення рослин, що покращують якісні та кількісні показники врожайності сільськогосподарських культур. Зокрема, стабілізатор азоту в ґрунті N-Лок™ Mакс, який забезпечує доступність азоту для рослин упродовж тривалого часу.

 

Азот є найважливішим елементом живлення для культур, без якого неможливі ростові процеси, фотосинтез і обмін речовин. Проте більшість азоту у ґрунті (98–99%) – це органічні сполуки, з яких рослина не може його споживати. Внесення добрив покращує ситуацію, але не гарантує засвоєння елементів живлення в повному обсязі й у потрібний для культури час.

 

Одним зі шляхів підвищення ефективності азотних добрив є використання інгібіторів нітрифікації, які знижують втрати азоту внаслідок зменшення вимивання нітратів і виділення газоподібних сполук в атмосферу. Азот при цьому залишається у верхніх шарах ґрунту, що збільшує його доступність для рослин

 

Corteva Agriscience, яка займає в світі провідні позиції на ринку стабілізаторів азоту в ґрунті, пропонує сільгоспвиробникам препарати на основі нітрапірину, створені за технологією Optinyte. В Україні доступний інгібітор нітрифікації N-Лок™ Mакс, що містить у своєму складі 300 г/л нітрапірину, і при використанні з азотними добривами впливає на процес нітрифікації у ґрунті.

 

Нітратна форма азоту буде доступна культурам саме у критичні фази їхнього росту та розвитку, а отже, використання стабілізатора азоту N-Лок™ Mакс підвищує ефективність азотних добрив. Польові випробування, в тому числі в умовах України, довели, що завдяки препарату рівень доступного азоту в прикореневій зоні зростає в середньому до 28%, втрати азоту через вимивання скорочуються до 16%, і до 51% знижується виділення парникових газів у атмосферу. Таким чином, N-Лок™ Mакс сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур у середньому до 5–7%.

 

«Використання інгібіторів нітрифікації дає фермерам можливість покращити кількісні та якісні показники врожайності, та одночасно дбайливо ставитися до землі, адже завдяки внесенню N-Лок™ Mакс зменшується кількість нітратів, що потрапляють у ґрунтові води. Розвиток цієї інновації   відображає прихильність Corteva своїм Цілям сталого розвитку 2030, серед яких - поліпшення стану ґрунтів. Таким чином ми прагнемо захищати землю та врожаї, забезпечуючи довгостроковий успіх сільського господарства», - говорить Галина Радзіцька, категорійний менеджер з гербіцидів та Optinyte технології Corteva Agriscience. 

 

N-Лок™ Mакс може використовуватися при вирощуванні кукурудзи, озимих зернових, ріпаку озимого, рису, картоплі, буряків цукрових шляхом обприскування ґрунту до, одночасно або після внесення азотних добрив під вказані культури. Застосування препарату в програмах удобрення дозволяє зберігати азот, внесений з гранульованими або рідкими мінеральними та органічними добривами, в стабільній амонійній формі та сповільнює його перехід у нестабільну нітратну форму, зменшуючи таким чином втрати азоту шляхом вимивання та денітрифікації.