Publication •  19.09.2022

Олександр Дмитрієв: Криза - не вирок для бізнесу

Something went wrong. Please try again later...
TalentA_speaker  

Олександр Дмитрієв – керівник відділу продажів, маркетингу та комерційної ефективності Corteva Agriscience в Україні, один із спікерів програми Talenta-2022, розповів учасницям про принципи та методи ефективного управління бізнесом в умовах кризи.

Як кожен може наблизити Перемогу?

Кожна людина є ефективною у певній сфері, тому вона має оцінити, що саме може зробити для покращення ситуації наразі. Це може бути фермер, який вміє вирощувати різні культури та забезпечувати продовольчу безпеку країни. Це може бути задіяння своїх міжнародних контактів та знайомств задля забезпечення вузькоспеціалізованих запитів від наших захисників. Це може бути фізична допомога у відновленні постраждалих районів. Варіантів безліч. Кожен має усвідомити, що немає одного «великого кроку» або однієї «великої активності». Їх багато, вони можуть бути дрібні чи масштабні, але кожна має мати чітку ціль для покращення соціальної, економічної або військової сфери України.

Олександре, чому, на вашу думку, для української Перемоги важливий розвиток жіночого фермерства?

На мою думку, аграрна індустрія України – це одна з найбільших «невійськових» сфер, яка підтримує країну в такий скрутний час. Тому, внесок кожної людини, зокрема, внесок жінок у розвиток фермерства є надзвичайно важливим у даний момент. Підтримуючи жінок в сільському господарстві, ми дбаємо про продовольчу безпеку в нашій країні, допомагаємо громадам, в яких вони живуть, сприяємо стабільності нашої економіки.

 Чому для вас було важливо стати одним із спікерів Програми TalentA-2022?

Однією з найбільших цінностей людини є можливість вчитися і вчити, передавати знання та досвід. Програма ТalentA надає таку можливість, допомагає жінкам-фермеркам отримати якісні, сучасні та практичні знання. Тож я вже другий рік поспіль із радістю стаю спікером.

Ваша лекція присвячена управлінню бізнесом під час кризи. Які можливості можна знайти в скрутні часи?

Криза – це завжди нестабільність, яка «розхитує» вже наявні механізми, зв’язки тощо. В такій ситуації можна переоцінити та покращити деякі процеси всередині компаній, відносини з клієнтами/партнерами, так само як і мати позитивні результати у конкурентній боротьбі, оскільки конкуренти можуть і будуть реагувати на таку саму кризову ситуацію абсолютно у свій спосіб.

Що б ви порадили учасницям Програми TalentA-2022?

Керуйте своїм бізнесом якісно, ефективно та відповідально. Кризова ситуація – це лише набір важливих факторів, які варто взяти до уваги, якісно оцінити і відповідно відреагувати.
Криза – не вирок для бізнесу. Це лише ситуація, яка вимагає зусиль у консолідації ресурсів компанії, чіткому і злагодженому управлінні, ухваленні рішень та відповідальності за їх результат. 

Де учасницям зараз і надалі можна брати актуальну якісну інформацію, які книги/журнали/статті варто читати, аби якісніше керувати своїм бізнесом ?

Я б рекомендував почитати учасницям такі книги: Хіт Роберт «Кризовий менеджмент для керівників», Юрген Аппело «Менеджмент 3.0. Agile-менеджмент. Лідерство та управління командами», Ліана Скібіцька «Антикризовий менеджмент», Jim Collins «Good To Great»,  «Про лідерство. Harvard Business Review: 10 найкращих статей»                                                           

Що найперше ви зробите після нашої Перемоги?

Відповім як зроблю.