Publication •  05.10.2022

Олена Дуніна: Підтримка жінок-фермерок – це внесок у збереження продовольчої безпеки світу

Something went wrong. Please try again later...
talenta-speakers  

Олена Дуніна, фінансова керівниця Corteva Agriscience в Україні, країнах Центральної Азії та Кавказу, одна із спікерок програми “TalentA-2022. Антикрихкість”, розповіла учасницям про фінансовий менеджмент малого та сімейного бізнесу.

Олено, як кожен може наблизити Перемогу?

Своєю працею і конкретними діями в тій сфері, де людина має професійні навички. У допомозі одне одному. Сьогодні ситуація в Україні така, що кожен з нас може бути корисний своїй громаді, соціально вразливим групам чи державі загалом. І не має несуттєвого внеску, бо всі ми працюємо на перемогу.

Чому, на вашу думку, для української Перемоги важливий розвиток жіночого фермерства?

Після початку повномасштабної війни та блокування українського експорту зерна, здається, всі у світі зрозуміли, який важливий внесок фермерів України у продовольчу безпеку не лише нашої країни, а й інших держав світу.

Жінки-фермерки сьогодні зіштовхуються із величезними труднощами: хтось втратив звичні канали збуту продукції, хтось - потужності чи землі. У багатьох з них на передовій воюють рідні, а вони в безпечніших регіонах встигають турбуватись про свої сімʼї, місцеві громади, внутрішньо переміщених осіб й працюють ще більше.

Тож підтримуючи жінок-фермерок, ми не лише допомагаємо їм пережити цей складний період, ми турбуємось про всіх, хто потребує їхньої підтримки й робимо внесок у збереження продовольчої безпеки світу.

Чому для вас було важливо стати одним із спікерів Програми TalentA-2022?

Програма “TalentA” передбачає інтерактивне спілкування, обговорення, а не лише виклад матеріалу, і така комунікація розвиває обидві сторони. Коли я навчаю учасниць нашої програми, то теж вчусь від них. Сподіваюсь, мої знання та досвід допоможуть нашим учасницям зберегти свій бізнес, вирішити нагальні проблеми чи розвинути свою справу - і буду щиро рада успіху кожної.

Кризовий час відкриває можливості. Які вони?

Війна показала, що ми здатні більше, аніж собі уявляли. Тож варто ставити собі сміливіші цілі. Що амбітнішою буде мета, то вищих результатів нам вдасться досягти.

Ваші поради учасницям Програми TalentA-2022?

Вірте в себе. Не опускайте рук. Впевнено рухайтесь вперед. Будьте наполегливими та водночас уважними. І завжди спочатку прораховуйте усі ймовірні ризики, сценарії розвитку подій, а потім ухвалюйте рішення. Якщо підходити до цього відповідально, враховувати якомога більше факторів та чинників, то ваші прогнози будуть близькі до реальності й це допоможе уникнути поспішних невиправданих дій, забезпечити стабільність та розвиток бізнесу.

Де учасницям зараз і надалі можна брати актуальну якісну інформацію, які книги/журнали/статті варто читати, які курси варто пройти?

Раджу обирати освітні ресурси, зважаючи насамперед на свій рівень фінансових знань. Початківцям підійде навчальні курси “фінанси для нефінансистів”. Тим, хто вже має певний досвід будуть корисні вебсайти “Finance.ua”  (https://finance.ua/) та “Мінфін” (https://minfin.com.ua/), де можна знайти багато актуальної та важливої інформації.

Що найперше Ви зробите після нашої Перемоги?

Буду насолоджуватись моментом і знову відчувати Щастя. Як колись, до війни. І продовжувати робити те, що вмію.