Publication •  09.09.2022

Наталія Супрун: Наша сила у мобілізації ресурсів та взаємопідтримці

Something went wrong. Please try again later...
talenta-speakers  

Наталія Супрун, менеджерка із зв'язків з державними органами та індустрією Corteva Agriscience, одна із спікерок програми TalentA-2022, розповіла учасницям про особливості ведення агробізнесу в умовах війни.

Як кожен може наблизити Перемогу?

Робити все можливе і неможливе наперекір обставинам, допомагати іншим, брати участь в програмах підтримки. І пам'ятати про головне. Наприклад, головними пріоритетами Corteva залишаються повага до найвищої цінності людського життя, безпеки наших співробітників і продовольчої безпеки. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну ми не могли свідомо продовжувати діяльність у росії. Corteva засудила війну з самого початку і, вже призупинивши нові продажі в росії та білорусі, ініціювала план зупинки всього виробництва та комерційної діяльності. Ми вирішили вийти, незважаючи на значні фінансові наслідки, які склали 45 мільйонів доларів США лише у другому кварталі 2022 року. Так, мені здається, і роблять «правильно».

Чому, на вашу думку, для української Перемоги важливий розвиток жіночого фермерства?

Продовольча безпека світу завжди була важливою і є одним з пріоритетів Corteva. Їжа – це життя. У складні часи, коли одні зі зброєю в руках змушені боронити свою землю, інші продовжують працювати з подвоєними зусиллями, щоб було чим годувати дітей і життя продовжувалося. Жінки завжди були й залишаються рушієм громад і ми переконані, що їх треба підтримувати та розвивати.

Чому для вас було важливо стати одним/однією із спікерок Програми TalentA-2022?

TalentA – одна з небагатьох програм, націлених саме на жінок, які дуже потребують знань, адже гендерна нерівність залишається перешкодою для жінок у сільському господарстві на шляху повної реалізації їхнього потенціалу, і стримує в розвитку всіх, хто від них залежить. В останні роки відбулись позитивні зміни, утім до досягнення повної рівності потрібно докласти ще багато зусиль. Збагачення життя жінок у сільському господарстві в кінцевому підсумку збагачує життя кожного: дітей та сімей, які залежать від них, спільнот, частиною яких вони є, а також суспільства, що потребує від них продуктів харчування. Corteva це чудово розуміє та всіляко сприяє жінкам в їх прагненні розвитку. Я особисто поділяю це і, з огляду на мою позицію в компанії (менеджер зі звʼязків з держорганами та індустрією), вважаю за потрібне ділитися тією корисною інформацією, яку маю, та таким чином допомогти й трохи полегшити роботу.

Кризовий час відкриває можливості. Які вони?

Ми всі побачили як криза мобілізує ресурси. Українці показали як у короткі терміни можна привезти гуманітарну допомогу з усього світу чи разом зібрати кошти на байрактар. Для виживання люди шукають нові шляхи, змінюють сфери діяльності, перепрофілюються. Держоргани пропонують нові програми підтримки, кредитні, грантові програми. Знижується регуляторний тиск на бізнес. Нашим учасницям важливо зорієнтуватись, побачити і скористатись цими можливостями.

Що ви порадите учасницям Програми TalentA-2022, які працюють у сільському господарстві і чи не найбільше відчули наслідки війни на своєму бізнесі

В умовах війни нам всім потрібно тримати руку на пульсі змін й використовувати ті можливості, які зараз з’являються. Дуже важливо не закриватись у собі, а спілкуватись зі своїми колегами. Наприклад, учасниці можуть створити спільні чати за сферами їх діяльності та використовувати їх не лише для обміну корисною інформацією, а й як інструмент підтримки – кожна з них може допомогти іншим, а зараз взаємопідтримка вкрай важлива.

Де учасницям зараз і надалі можна брати актуальну якісну інформацію про агробізнес, які книги/журнали/статті варто читати, які курси пройти?

В епоху, коли є дуже легкий та швидкий доступ до інформації, ми маємо справу також з дезінформацією. Тому важливо, особливо у період війни, опиратись на офіційну інформацію. Тут допоможуть ресурси, наприклад, Мінагрополітики (https://minagro.gov.ua/ ), Мінекономіки (https://www.me.gov.ua/?lang=uk-UA ), Держпраці (https://dsp.gov.ua/ ), Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua/ ). Оберіть собі зручний спосіб – переглядати регулярно їх вебсайти чи підписатись на телеграм-канали (https://t.me/mapfu2022 , https://t.me/tax_gov_ua )

Добре мати доступ до агрегованих розсилок агроновин.

Що найперше ви зробите після нашої Перемоги?

Візьму з собою багато шампанського, друзів та піду розчищати завали чи допомагати з відбудовою постраждалих споруд.