Publication •  09.09.2022

Анна Бабіч: Антикрихкість - риса, яка необхідна зараз кожному з нас

Something went wrong. Please try again later...
talenta-speakers  

Анна Бабіч - менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради програми TalentA в Україні, розповіла учасницям про особливості програми цього року та її основні акценти.

Як кожен може наблизити Перемогу?

Звичайно, найголовнішу справу для наближення Перемоги України роблять жінки та чоловіки в ЗСУ і дуже важливо їх в цьому підтримувати – волонтерити, донатити і продовжувати працювати, щоб працювала економіка нашої держави. Крім того, важливо підтримувати один одного морально, вірити в ЗСУ та Перемогу.

Ми у Corteva Agriscience наближаємо перемогу в кількох напрямках: по-перше, ми вийшли з російського ринку, адже не могли продовжувати діяльність і сплачувати податки, за які купуються ракети, що летять в бік України. І, до речі, ми чи не єдиний великий міжнародний гравець на українському ринку насіння та хто зробив цей рішучий крок, не дивлячись на пов’язані з цим витрати, які тільки у другому кварталі цього року склали 45 мільйонів доларів США.

По-друге, ми забезпечили безпеку своїм співробітникам, що дало нам можливість відновити постачання продукції та виробничий процес вже на другий тиждень широкомасштабної війни. Це, в свою чергу, дало можливість фермерам і фермеркам провести посівну там, де це безпечно, і отримати врожай, яким ми будемо годувати українців в цьому та наступному роках, а також експортувати для забезпечення продовольчої безпеки країн, які залежать від нашого зерна, і так само отримувати надходження в держави.

По-третє, ми допомагаємо. З 24 лютого до середини вересня ми вже профінансували благодійні та гуманітарні проєкти, спрямовані на допомогу українцям, на суму в понад 46 мільйонів гривень, і наша підтримка триває.

Чому, на вашу думку, для української Перемоги важливий розвиток жіночого фермерства?

Жінки-фермерки сприяють економічному розвитку своїх сімей та громад – надають робочі місця, забезпечують продовольчу безпеку, розвивають соціальні ініціативи тощо. Українські фермерки надзвичайно активні, прагнуть до постійного розвитку, шукають варіанти вдосконалення та є адвокатками сталого сільського господарства, яке стає критично важливим для України в умовах війни.

Вони знають, як отримати перевагу з кожного гектара землі в такий спосіб, аби зберегти родючість ґрунту, збільшити виробництво. У цьому їм сприяють навички інноваційних агротехнологій, яким вони можуть навчатися, зокрема, на програмі TalentA від Corteva Agriscience.

Але більш того, жіноче фермерство, як правило, завжди має соціальну складову, що зараз в умовах війни набуває ще більшої актуальності. Залучення до роботи внутрішньо-переміщених осіб чи допомога постраждалим українцям продуктами власного виробництва – це те, що вже роблять фермерки, а завдяки програмі TalentA зможуть винайти нові ідеї заради наближення Перемоги України.

Кризовий час відкриває можливості. Які вони?

По-перше, в операційній діяльності криза дозволяє проаналізувати помилки минулого та дає підказки, чому варто приділити більше уваги в майбутньому. По-друге, прискорює зміни, на які не було часу, натхнення чи можливостей до їх настання.

Це саме той час, коли будуються нові партнерства, відкриваються нові канали збуту, перелаштовується бізнес-модель, переглядаються відносини зі споживачами, співробітниками тощо. У кожного є можливості, які можна винести з кризи. Як саме їх віднайти – дізнаємося на наступних лекціях в програмі TalentA.

Ваші поради учасницям Програми TalentA-2022?

Що стосується курсу загалом, то це сфокусуватися на навчанні як на головній користі від цієї програми, адже саме знання – це те, що залишиться з вами назавжди.

Щодо теми лекції-відкриття програми – виписати основні цінності, свої та своєї компанії. Проаналізувати, чи дотримуєтеся ви їх у кризовий час і чи сприяють вони вашому успіху. Можливо, саме час їх переглянути? Але не зловживайте та не міняйте їх потім. Ця криза – доволі серйозна, щоб зрозуміти, чи правильний у вас орієнтир.   

Де учасницям зараз і надалі можна брати актуальну якісну інформацію, які книги/журнали/статті варто читати, які курси варто пройти?

Книга Насіма Талеба «Антикрихкість» для розуміння філософії антикризового менеджменту, який покладено в основу програми TalentA-2022.

Що найперше ви зробите після нашої Перемоги?

Точно плакатиму від щастя.