Publication •  02.09.2020

Овочі зі шкільної грядки: як учні на Донеччині створили власний агрокомплекс

Something went wrong. Please try again later...

 

 

Два роки тому вчителі школи в Новомиколаївці Слов'янського району Донецької області вирішили створити в школі сучасний міні-агрокомплекс, на базі якого можна було б прививати учням любов до землеробства, знайомити іх з його азами, надавати можливість старшокласникам проводити наукові дослідження і навіть заробляти. Тепер школярі вирощують не тільки зелень для салатів. У теплицях ростуть солодкий перець, капуста, помідори, огірки, баклажани. Овочі йдуть у шкільну ж їдальню. У минулому році помідорів виросло так багато, що залишки навіть продавали бажаючим. Але основний дохід маленькі агрономи отримують від продажі розсади — овочів та квітів.

У серпні минулого року одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків у 6 країнах Східної Європи, в тому числі і в Україні. У ході опитування молодих українців, тих, хто тільки визначається з вибором майбутньої професії, виявилося, що серед майбутніх абітурієнтів АПК за популярністю лише на 15 місці. Однією з основних причин нехтування підлітками цією галуззю стало… "не прикольно". "Не подобається, не цікаво" — так відповіли 38% опитуваних. Також багато респондентів (кожен п'ятий) вважали, що в цій галузі неприйнятні умови праці, кожен десятий підліток висловив думку, що сільською працею не можна добре заробити, а 5% "забракували" сільськогосподарський сектор через те, ніби тут неможливо організувати свій бізнес. Загалом за результатами опитування стало зрозуміло — майбутній кадровий резерв сільського господарства у 50 (!) разів менший за нинішній. І цю проблему слід вирішувати — негайно і комплексно.

Одним з кроків назустріч рішенню може стати розвиток таких шкільних проектів, у яких учням, у першу чергу, цікаво брати участь.

Дізнайтеся більше за посиланням: https://rubryka.com/article/agrokompleks-u-shkoli/