Publication •  04.12.2022

Досвід фермерів доводить: Pioneer® зростає навіть там, де іншим не вдається!

Something went wrong. Please try again later...
Pioneer

Стаття журналу "Пропозиція", грудень, №12, 2022

У зоні Полісся буває складно виростити кукурудзу, яка потішила б пристойним урожаєм. Однак і там ця культура може прекрасно почуватися та давати відмінні врожаї! А знадобляться для цього високоякісні гібриди і майстерні аграрії.

Одним з таких є Григорій Миколайович Виноград, засновник  ФГ «Нива Виноград Г.М.», що на Чернігівщині. У сільському  господарстві пан Григорій працює понад 30 років. Це відповідальний, завзятий фермер, який агрономічну справу вивчив не лише теоретично, а й практично. Він полюбляє експерименти, тож, щойно в сегменті насіння, ЗЗР з’являються новинки, відразу береться до справи. Продукти випробовує спочатку на демоділянках, а згодом, пересвідчившись у заявленій виробником якості, засіває більші площі, при цьому обов’язково дотримується правильної технології вирощування рослин. Фермер переконаний, що тільки клопітка праця, дотримання технології та якісне насіння бренду Pioneer® є запорукою високих урожаїв кукурудзи.

Григорій Виноград, засновник і керівник ФГ «Нива Виноград Г.М.», Чернігівська обл., Бобровицький район: «Сільське господарство — це моє життя!» 

На землі працюю вже давненько. Я агроном за покликанням. Сільське господарство — це моє життя! Дуже рано став дорослим, адже мій тато пішов із життя, коли мені було лише півтора роки. Мама тяжко працювала, тож я вважав своїм обов’язком допомагати їй по господарству. У десять років я вправно тримав у руках вила, заступ, серпом працював на ниві. Так і навчився всього.

У 1996-му створив і зареєстрував фермерське господарство «Нива Виноград Г.М.». Спочатку в обробітку мав лише 50 га землі, левову частку якої займали буряки цукрові. Ми їх успішно вирощували аж до 2013 року, тоді відмовилися, оскільки здоров’я вже було не те, а буряки потребують ретельного догляду.

Сьогодні загальна площа під посівами сягає 450 га. Працюємо за традиційною технологією обробітку ґрунту (глибока оранка, рихлення). Вирощуємо кукурудзу – 100 % площ під гібридами бренда Pioneer®. У сівозміні також маємо соняшник та сою, раніше була й пшениця, проте озиму поки що не сіємо.

Під гібриди кукурудзи бренду Pioneer® я виділив 200 га. У попередні роки кукурудзою засівали понад 300 га, однак нині склалася вельми складна ситуація, насамперед пов’язана з повномасштабною війною, адже ми не можемо безпечно та вигідно експортувати продукцію. Крім того, відчутно зросла вартість добрив. 

З Pioneer® надійно

Гібриди Pioneer® сію з 2002 року. Саме тоді я почав активно вирощувати кукурудзу. Засіяв спочатку невелику ділянку, приблизно 80 га, і зібрав доволі пристойний урожай — сухої кукурудзи було близько 10 т/га. Випробовував багато гібридів кукурудзи різних виробників, але ні один не давав таких результатів, як Pioneer®. Тому зупинився на гібридах цього бренду і жодного разу про це не пожалкував.

 Для досліджень на демоділянці інколи сію до десяти, а може, й більше різних гіб-ридів кукурудзи Pioneer®. Обираю найкращі та засіваю ними великі площі. 

Так, 200 га ми виділили під гібриди P9361 (ФАО 320), P9074 (ФАО 330) та P8834 (ФАО 280) з лінійки Optimum® AQUAmax® .

Вони стійкі до вилягання, мають чудову вологовіддачу, а P9074 та P9361 вирізняються високою посухостійкістю, що для нашої зони вирощування доволі актуально. Насіння наділене чудовим генетичним потенціалом, який за допомогою науково обґрунтованої технології вирощування можна розкрити якнайліпше й досягти високих по-казників урожайності. 

У минулі сезони ми молотили по 12—14 т/га у перерахунку на 14% вологості. Цього року середня врожайність буде менша, в межах 10 т/га, що є наслідком украй мінливої погоди, браку вологи, зменшення норми добрив (вносили лише 40 % від потреби). 

Проте гумусу в ґрунті достатньо, адже ми добре заорюємо в ґрунт пожнивні рештки. Саме дбайливе ставлення до землі та неперевершена якість гібридів Pioneer® забезпечують гарний результат. Про остаточні цифри врожайності говорити зарано, бо ще й досі (кінець листопада — початок грудня. — Прим. ред.) невелика кількість рослин (приблизно 15 %) залишається в полі, погода не дає можливості зібрати зернову, кукурудза має досохнути. З огляду на обставини, які склалися цього сезону, я задоволений.

Для мене дуже важлива якість насіннєвого матеріалу, саме тому я обрав гібриди бренду Pioneer®. Кожна посівна одини-ця кукурудзи, яку ми купуємо, оброблена за преміальною технологією LumiGEN®. Насіння захищене від патогенних нематод, містить фунгіциди, які борються з хворобами, наділене біостимулюючою дією, що дає можливість рослинам стартувати навіть за стресових умов. Звичайно, потенціал урожайності такого насіння відрізняється від необробленого. Переконаний, що така обробка гарантує здорові сходи культури і дає змогу максимально розкрити генетичний потенціал високоврожайних гібридів  Pioneer®.

Прямі продажі насіння Pioneer® — це запорука якості

Перехід компанії Corteva на прямі продажі насіння бренду Pioneer® я підтримав, адже це свідчить про 100-відсоткову якість продукції! Останні 3 роки насіння, яке я купував, повністю відповідало характеристикам, заявленим виробником. Упевнений, що так буде і надалі. Насіннєвий матеріал сертифікований, якісний. До того ж немає посередників — домовляюся з Торговим агентом напряму. Що замовив, те мені і привозять, причому завжди вчасно. 

Кукурудзу висіваю до першого травня, тож для мене важливо, щоб постачальник дотримувався обумовлених строків. Я за відповідальну та чесну співпрацю. Зі свого боку завжди виконую всі договірні зобов’язання. Я — людина слова та діла! 

З нашим господарством співпрацює Торговий агент з продажу насіння Pioneer® Олександр Гармата. Він сумлінно ставиться до своєї роботи, часто дзвонить, цікавиться життям господарства, радить, як учинити в тій чи іншій ситуації. 

Коли з’являються новинки в сегменті насіння, пропонує, привозить, досліджує разом зі мною. Зараз, звичайно, Олександр приїздить не так часто, але всі питання ми можемо вирішити по телефону. Я більш ніж задоволений відносинами як з Торговим агентом, так і з компанією Corteva.

Разом із Pioneer®, попри негаразди

Сьогодні складно говорити про май-бутнє, адже війна вносить свої корективи. Важко щось прогнозувати, не маючи достатньо коштів. Плани на майбутнє залежатимуть від реалізації цьогорічної продукції. Ми не знаємо, що буде з експортом — шляхи працюють, але вони доволі небезпечні. Однак я сподіваюся, що ситуація покращиться. Україна переможе, і ми зможемо працювати без ризиків і втрат. Нині думаю про те, щоб 50 % земель свого господарства залишити під чорним паром, оскільки зазнаю збитків — не отримав того, що планував. Це дасть змогу заощаджувати, не витрачатися на добрива та інше. 

У майбутньому, звісно, повернуся до повноцінної роботи і надолужу втрачене. Утім, від Pioneer® я не відмовлюся — сіятиму кукурудзу і надалі. Можливо, зменшу посіви, але випробовуватиму новинки й триматиму зв’язок з та Торговим агентом.

«Війна знищила наші плани, але додала бойового духу»

Звичайно, повномасштабна війна похитнула наше становище. Так, постачальник не зміг мені доставити один гібрид кукурудзи. Насіннєвий матеріал мав приїхати з-за кордону, але до початку війни не встиг, тож мені запропонували замінити його на інший. Я погодився, бо впевнений у якості насіння Pioneer®.

Крім того, були проблеми з пальним, ми їздили по нього аж до Львова. Запчастини, добрива теж було складно придбати та доставити. Але ми впоралися — об’єднувалися із сусідами, допомагали один одному, тож посівну провели. Можу сказати, що війна знищила наші плани, але додала бо-йового духу.

Мій колектив — моя цінність

Що стосується працівників господарства, то я ціную кожного. Частина пішла захищати Україну, тому колектив зараз невеликий. Кадрове питання стоїть дуже гостро. У нас сучасна техніка, що потребує спеціальних знань: водії мають не тільки вміти керувати нею, а й проводити різноманітні технологічні операції на комп’ютерах, з’єднаних з машинами. 

А знайти людей, які досконало знають усі процеси керування агротехнікою, сьогодні дуже складно. В умовах війни працюємо обережно, дотримуємося комендантської години. Робимо все можливе, щоб гарантувати Україні та світові продовольчу безпеку. Дякуємо ЗСУ за те, що у нас є можливість працювати на своєму фронті.

Corteva пішла з російського ринку — і це прекрасно

Я — українець! Я народився тут і країну окупанта, м’яко кажучи, не люблю з дитинства. Знаю історію, знаю все, що робив той народ з нашими людьми. 

Я бував у Європі і переконаний, що ми маємо рухатися в тому напрямку. Там все по-іншому, навіть у сфері сільського госпо-дарства. 

Рішення Corteva піти з ринку країни-агресора і працювати тільки з українськими фермерами підтримую. Це інвестиції в майбутнє! Наші фермери працьовиті і заслуговують на найкращу продукцію від відомих і свідомих виробників. Ми мусимо думати про майбутнє наших дітей, онуків і будувати сучасну, перспективну Україну! 

КОЛИ КЛІЄНТ ЗАДОВОЛЕНИЙ, РОБОТА В РАДІСТЬ 

Олександр Гармата, Торговий агент з продажу насіння Pioneer®:

ФГ «Нива Виноград Г.М.» працює за інтенсивною технологією обробітку ґрунту, вносить максимальні норми мінеральних добрив, висіває лише елітне насіння. Це одне з найвідповідальніших господарств, які я знаю.

Із Григорієм Миколайовичем співпрацюю відтоді, відколи компанія Corteva перейшла на прямі продажі. Ми гарантуємо якість продукції, сумлінно надаємо послуги, підбираємо насіння під потреби клієнта та можливості господарства. Я постійно на зв’язку з клієнтом, ми часто зустрічаємося, випробовуємо нові гібриди, разом спостерігаємо за культурою.

Всі домовленості з господарством я виконую. Щоправда, через війну ми не змогли доставити Григорію Миколайовичу той гібрид кукурудзи, який він замовив — P9234. Його не було на складі, і я запропонував заміну. Він погодився, адже треба було засівати поля. Але це виняток із правил, бо навесні склалася непередбачувана ситуація. Замовлення було погоджене восени, доставка запланована на початок березня, а в лютому… війна.

З гібридами кукурудзи на майбутній сезон ми попередньо визначилися — це P9074, P9361, P9234. Ці гібриди демонструють чудові врожаї, господар знає, як розкрити їхній потенціал. Я вірю, що все буде добре! Україна переможе, а ми й надалі йтимемо пліч-о-пліч із ФГ «Нива Виноград Г.М.» і пропонуватимемо якісну продукцію.

Завантажити PDF-версію статті >>

Щоб отримати більше інформації щодо гібридів,

Pioneer

зверніться до Торгового агента з продажу насіння