Article •  25.11.2021

Агро у великому місті

Something went wrong. Please try again later...

[Ми у ЗМІ]

У Держслужбі зайнятості склали Атлас нових професій України. До ТОП-10 професій майбутнього потрапило і сіті-фермерство. AgroРortal.ua з'ясовував, чи перспективний цей напрямок для України, і які фактори заважають розвитку міських ферм.

Керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience Сергій Резніченко говорить, що завдяки невеличкому фермерству, до якого можна віднести і міське фермерство, можна вирішити декілька важливих проблем сьогодення. Зокрема, збільшення виробництва продуктів дозволяє покращити рівень продовольчої безпеки в регіоні.

«Перелік продуктів, які економічно ефективно можна вирощувати в містах, відносно невеликий, але для певних видів продукції міські ферми можуть бути непоганою альтернативою, яка дасть можливість зменшити карбоновий слід при виробництві одиниці продукції за рахунок відмови від тривалих перевезень», — вважає Сергій Резніченко.

Наразі компанія Corteva реалізовує освітній проєкт Scientibattle для школярів України, головною метою якого є стимулювання інтересу школярів до аграрних наук та впровадження сільськогосподарських практик.

На конкурс грантів надійшла 31 заявка від шкіл з усіх регіонів України, які брали участь у змаганнях з агробіології. Журі обрало п’ятірку переможців, які розділять грантовий фонд в 67 тис. грн.

За словами Сергія Резніченка, з п’яти проєктів-переможців чотири можуть бути впроваджені й у міських фермах.

«Певні практики сучасного фермерства в сільській місцевості можна впровадити й у містах, головне, щоб підлітки були зацікавлені сільським господарством. З чим є певні труднощі», — зазначає він.

За результатами всеукраїнського дослідження, проведеного Corteva Agriscience у 2019 році серед понад 1000 підлітків віком 14-18 років і їхніх батьків, лише 2% підлітків обирають професії аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі.

Для більшості опитаних сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри.

Джерело: AgroPortal.ua