01.09.2021

Володимир Львов: «Саме в гарний рік топова селекція показує найбільший відрив»

Something went wrong. Please try again later...
VolodymyrLvov

Господарству «Муравський Шлях» багато хто може позаздрити: його 1400 га розташовані майже ідеально. Богодухівський район – це північ Харківської області, тут непогані чорноземи Північного Лісостепу. Навіть у минулі посушливі сезони рівень вологи не опускався нижче від критичних позначок, що зумовлює доволі пристойний агрофон. А для досягнення максимальної продуктивності перевагу в господарстві віддають преміальним гібридам Pioneer®. Володимир Львов, директор СФГ «Муравський Шлях», упевнений: що кращі умови, то вища потреба в гарних гібридах.

–У нас мінімальний гумус – 4–5%, крім того, непоганий бонітет ґрунту. Також є солончаки, але небагато. Що ж до шкідників, то клопоту вони поки не завдають. Кілька років тому з’явився вовчок, але це ранні, неагресивні раси. Вважаю, що ми зобов’язані використовувати топову генетику, адже можемо реалізувати її потенціал урожайності. Останніми роками на соняшникових полях збирали мінімум 25 ц/га, а на деяких – і 40 ц/га. Тому 50% наших площ під селекцією Pioneer®: соняш­ник P64LE25, P64LP130, P64LL129 та гібрид кукурудзи P8834 технології Optimum® AQUAmax®.

 

Директор СФГ «Муравський шлях» Володимир Львов

–Наскільки преміальні гібриди можуть бути гнучкими? Дехто вважає, що вони вибагливіші до дорогих технологій.

– Наведу дуже показовий приклад. Так, у Pioneer® є шикарний гібрид P64LP130 для виробничої системи Clearfield®. Він напрочуд стійкий проти іржі, несправжньої борошнистої роси (адже має до них генетичну стійкість Pioneer Protector®) та деяких інших захворювань.

Завдяки P64LP130 я суттєво економлю на фунгіцидах. Якщо інші гібриди потребують внесення потужних дорогих препаратів, то для P64LP130 достатньо однієї менш вартісної профілактичної обробки.

Отже, правильно вибране насіння дає змогу гнучко працювати та відчутно зменшувати собівартість.

Звісно, є у Pioneer® гібриди, які за недотримання технології можуть бути більш уразливими до захворювань. Проте в них чудова посухостійкість. Це, наприклад, PR64F66 – він дає максимальну врожайність навіть за посушливих умов.

Що ж до кукурудзи, то на одному полі я посіяв Pioneer® P8834, один із нових гібридів лінійки Optimum® AQUAmax®, оброблений за преміальною технологією LumiGEN™. І за якийсь час переконався, що можна зменшити кількість обробок і зекономити час та кошти.

Післясходового внесення гербіциду більш ніж достатньо, ще зробив розпушення з додаванням селітри. Рослини здорові, адже внаслідок обробки за технологією LumiGEN™ старт був потужніший, ніж у гібридів інших виробників.

А на сусідньому полі з гібридами кукурудзи іншої селекції ситуація гірша: чогось бракує – це видно по листю.

Ще хочу відзначити селекціонерів Pioneer® за візитну картку бренда: навіть здалека видно, чий гібрид посіяний. У Pioneer® дуже вирівняне поле – всі рослини одного розміру. Це дає змогу істотно скоротити втрати під час збирання, адже комбайн захоплює всі кошики.

– Цього року вологи не бракує, тому деякі посіви соняшнику уражені гриб­ковими захворюваннями. Яка ситуа­ція на ваших полях?

– Із соняшником проблем немає, тому що особливу увагу ми приділили фунгіцидному захисту. Зазвичай цю культуру обробляємо один раз, іноді – два. Цього ж року вирішили обробляти двічі, а за потреби – й тричі. Можливо, використаємо ретарданти, щоб сповільнити ріст.

Однак є поле, де не встигли обробити у фазу двох пар листків, і там з’явився септоріоз. Проте, провівши обробку у фазу трьох пар листків, хворобу зупинили. Нині ж температура доволі висока, отже, ризик грибкових захворювань істотно зменшився.

Дехто каже, що це унікальний рік, але я дотримуюся думки, що такі погодні умови можуть спостерігатися в нас ще кілька років. Тому слід бути готовим до перезволоження і в майбутньому. Це значить, що є сенс придивлятися до відповідних продуктів.

– Наскільки фермеру-практику цікавий бренд селекції, адже він має справу з конкретним гібридом? Як бренд може вплинути на вибір гібрида?

– Бренд представляє портфоліо продуктів, правильно? От у Pioneer® усе збалансоване, і це викликає довіру.

Візьмімо, наприклад, преміальну технологію обробки насіння LumiGEN™. Я довірився бренду, замовив і дуже задоволений результатом. Від­даватиму тепер перевагу цій технології.

На кукурудзі з LumiGEN™ швидкий старт був дуже помітний: вона почала рости значно раніше, ніж у гібридів конкурентів.

Великої різниці в старті соняшнику не бачу, але LumiGEN™ передбачає обробку потужним фунгіцидом, який чудово за­хищає від несправжньої борошнистої роси. А цього року ця недуга дуже дошкуляє!

Гібриди інших виробників довелося обробляти дорогими фунгіцидами, а на посівах Pioneer® обійшовся профілактичною обробкою – і несправжню борошнисту росу було подолано!

– Чи до вподоби вам прямі продажі від Pioneer®?

– Цілком задоволений, адже не потрібно шукати подешевше, торгуватися. З торговим агентом ми постійно на зв’язку, він завжди готовий проконсультувати з будь-якого питання. Я ніколи не покладаюся лише на свій досвід, щороку запрошую досвідчених консультантів – проводимо своєрідний консиліум.

Варто також зазначити, що Тор­гові агенти з продажу насіння ТМ Pioneer пропонують дуже вигідні комерційні умови.

 

Коментар Торгового агента

– Співпрацювати з господарством – це не просто продавати йому продукт, а допомагати вийти на інший рівень прибутковості, – переконаний торговий агент Pioneer®  Володимир Мартинов, який опікується СФГ «Муравський Шлях».

– Із господарством ми працюємо вже понад шість років, вони вирощують соняшник і кукурудзу нашої селекції. Раніше в господарстві застосовувалася не дуже інтенсивна технологія, проте ми розуміємо, що це фермерське господарство, отже, не всі можливості доступні відразу.

Наша стратегія полягає в тому, що ми не змінюємо кардинально технологію. Зважаємо на техніку, яка є в господарстві, на можливості. Рекомендуємо гібриди, а технологію добирає господар.

Зростає врожайність – зростають прибутки, людина купує нову техніку, більше добрив, більше засобів захисту рослин. Відповідно, технологія інтенсифікується, отже, врожайність і прибутки знову зростають. Саме така ситуація склалася в СФГ «Муравський Шлях».