31.08.2021

Експорт зерна & курс валют: реальні причини зміцнення гривні

Something went wrong. Please try again later...
IMG-130316e-od-pioneer_new_1

Коментар фінансового керівника Corteva Agriscience в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії Олени Дуніної сайту Agroportal.ua про вплив експорту зерна на курс гривні. 

2021-2022 маркетинговий рік розпочався лише у липні, але вже помітні перші позитивні результати. За місяць обсяги експорту українського експорту зерна зросли на 6% у порівнянні до аналогічного періоду минулого року. Щороку зі стартом експорту зерна спостерігається зміцнення курсу гривні. Багато хто вважає ці фактори взаємопов’язаними. Чи дійсно це так, і як складається ситуація зараз — AgroPortal.ua поцікавився у експертів аграрного та фінансового ринку.

Фінансовий керівник Corteva Agriscience в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії Олена Дуніна звертає увагу, що основний тиск на національну валюту здійснює саме імпорт енергоносіїв — коли країна починає активно закуповувати газ, вартість гривні падає.

«Так і цьогоріч, тим більше, що зараз на світових ринках доволі високі ціни на всю аграрну продукцію. Тож від експорту йде суттєва валютна виручка і гривня укріплюється, а газ ще не закуповується у великий обсягах», — пояснює вона.

Можна цілком впевнено сказати, що агросектор має вирішальну роль в формуванні курсу валют, адже завдяки експорту продовольчих товарів Україна забезпечує найбільшу валютну виручку, додає Олена Дуніна.

Якщо взяти статистику, яку наводить щомісяця Національний банк, то за 6 місяців цього року експорт продовольчих товарів склав $10,8 млрд, що дорівнює майже 40% від загального обсягу експорту та майже вдвічі більше, ніж експорт продукції металургійної галузі, яку експортували на $6,9 млрд (25% від загального експорту). 

Тобто якщо ціни залишаться високими, платіжний баланс отримає нову фінансову підтримку, як і виробники, що дозволить їм компенсувати зростання витрат на посівну на обробку врожаю (особливо, що стосується ціни на газ, яка досить висока).

Якщо світові ціни на аграрну продукцію зменшаться, все буде навпаки. Відповідно коливатиметься і курс валют, додала вона.

Повний матеріал читайте за посиланням.