09.04.2021

Польові «рятівники» від Corteva Agriscience

Something went wrong. Please try again later...

Журнал «ЗЕРНО»,  2021

 Навколишнє середовище чутливо реагує на вплив цивілізації та на дію людини на орних землях зокрема. Зміни у природі рухаються ще не з блискавичною швидкістю, однак швидше, ніж будь-коли раніше. Коло майже замкнене: ми застосовуємо препарати для контролю бур’янів, хвороб та шкідників, і все частіше шкідливі об’єкти у відповідь «замінюють» чутливі до хімічних стресів популяції на стійкіші. Доводиться збільшувати дози пестицидів або замінювати препарати. А тут ще й спека та посуха, нерівномірність опадів, різкі зміни температур. За таких умов важливість правильного вибору ЗЗР, вдалого їх компонування і застосування зростає ще більше.

В Україні вісім сіл мають назву Спаське. Одне із них – на Сумщині, в Кролевецькому районі. Саме тут, за 12 км від райцентру на 2200 га й господарює приватне підприємство «Агроспаське». Розповідає Віталій Охріменко, головний агроном ПП «Агроспаське»: 

– З опадами років три тому було добре – мали під 600 мм, нинішні 450 мм напружують. Ґрунти бідні, так ще й вологу не тримають, поля неоднорідні, строкаті. Відтак всюди однаковою технологією не обійдешся, пробуємо різні способи ґрунтообробітку, йдемо до упровадження диференційованої сівби. Через це для нас важливо впроваджувати ефективні агротехнологічні заходи та використовувати якісні оригінальні препарати для захисту рослин. Саме тому ще 2016 року ми розпочали співпрацю з компанією Corteva Agriscience – із застосування гербіциду Квелекс™ на озимій пшениці. Ефективність препарату та доступна вартість нас влаштовують й досі, препарат забирає широколистяні бур’яни, що присутні на наших полях, добре стримує хвоща, котрого у нас на піщаних та кислих ґрунтах багато. Останнім часом здебільшого сіємо яру пшеницю, в суху осінь не ризикуємо з озимою. Адже врожайність нижче 6–7 т/га нам не цікава. Відтак краще рано яру посіяти, ніж озиму – пізно восени. Також на пшениці застосовуємо фунгіциди: трикомпонентний Вареон® і двокомпонентний Аканто Плюс®. 

Вареон® – дуже ефективний, із тривалою дією. Нерідко, коли погодні умови не надто складні, одна обробка цим препаратом замінює перші дві фунгіцидні. Третя обробка здійснюється по колосу – це обов’язковий профілактичний захід, що вберігає від різних несподіванок перед і під час збирання.

Аканто Плюс® брали на пшеницю, однак нагальної потреби не було (вистачало захисту Вареон®), тож застосували його на сої, щоб прибрати ознаки септоріозу. Препарат універсальний, ми його й на соняшнику частково пробували, для експерименту. Фунгіцид ефективний, надійний, мені дуже подобається, використовуємо його у виняткових випадках при суттєвих загрозах. Тобто виступає, як рятівник. На наступний сезон замовили на всю пшеницю знову, вже третій рік поспіль.

Завантажити повний текст статті можливо за посиланням.

Стаття на сайті журналу