Press Release •  26.11.2019

У Полтавській області дітей навчали фермерству

Something went wrong. Please try again later...

Ініціатива міжнародної компанії Corteva Agriscience має на меті зацікавити молодь обирати аграрні професії

21 листопада 2019 року за ініціативи та підтримки міжнародної сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience у загальноосвітній школі ім. М.Башкирцевої с. Стасі Полтавської області вперше відбувся «День юного фермера», учасниками якого стали більше 250 учнів та викладачів гімназії. До інтерактивних уроків долучилися і працівники насіннєвого комплексу Corteva Agriscience, який знаходиться у с. Стасі.

 

Розвиток майбутніх поколінь, зокрема, фермерів, які забезпечать зростаюче глобальне населення безпечною, якісною та поживною їжею, є одним з пріоритетів для Corteva Agriscience. Як свідчить  нещодавнє дослідження компанії щодо ставлення молоді до роботи в сільському господарстві, відсутність доступної інформації про сільське господарство знижує рівень зацікавленості молоді в роботі в галузі, що може стати серйозним бар’єром на шляху до розвитку й забезпечення продовольчої безпеки.

«День юного фермера» з Coreva Agriscience відбувся у форматі інтерактивних тематичних уроків для школярів різних класів з професійними викладачами. Учні  1-2 класів дізнавалися «Як росте їжа», для 3-4 класів було проведено урок на тему «Природа, їжа, ми: як зробити, аби було смачно і корисно». Про «Загадки і реалії майбутнього сільського господарства» спілкувалися учні 5-6 класів, а школярі 7-8 класів розмірковували про «ЕКОсвідомість, або як ми можемо захистити світ». Старшокласники давали відповідь на питання «Професія – аграрій. Ти готовий до майбутнього?».

 

Учасниками уроків стали і представники насіннєвого комплексу Corteva Agriscience ТОВ «Стасі Насіння», де працюють деякі батьки школярів гімназії, і де матимуть можливість у майбутньому працювати і випускники школи. Директор комплексу Сергій Комар та спеціаліст відділу якості Юлія Касьяненко поділилися своїм досвідом зі школярами та розповіли про переваги роботи у сільському господарстві в Україні. Завершився «День юного фермера» інтелектуальними змаганнями школярів у форматі брейн-рингу та врученням приємних подарунків переможцям.

«Проведення «Дня юного фермера» у с.Стасі – це крок до підвищення поінформованості учнів та їхніх батьків щодо перспектив та переваг роботи у сільському господарстві, коли є можливість отримати цікаву роботу і гідну зарплату вдома, сприяючи розвитку провідної галузі та покращенню умов життя у своєму населеному пункті, - зазначив Сергій Комар. – У Corteva Agriscience ми вбачаємо нашу ціль у тому, щоб дати підліткам і дорослим ту інформацію і ті знання, які б стимулювали до вибору роботи в аграрній сфері, і щоб цей вибір був усвідомленим». 

«День юного фермера» став однією з низки ініціатив, які Corteva Agriscience реаілізує з метою залучення молоді до аграрної діяльності в рамках концепції «Нові обличчя в сільському господарстві». На базі проведеного раніше Всеукраїнського дослідження відношення молоді до роботи в галузі, компанія визначила ключові напрямки для подальшого розвитку цієї діяльності. Так, компанія стала стратегічним партнером програми «Агрокебети» - новітньої магістерської освіти за ініціативи Українського клубу аграрного бізнесу на базі факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України, під час якої фахівці компанії є лекторами та менторами студентів, а випускники мають змогу пройти практику у компанії. Для підтримки молодих спеціалістів компанія виступила партнером конкурсу «Кращий молодий агроном», організатором якої виступає журнал «Агроексперт», а експерти компанії увійши в склад членів жюри. Для залучення молоді, яка тільки знаходиться на етапі вибору професії, компанія підтримує та організовує низку проектів, які дозволяють розповісти про переваги роботі в галузі через доступні канали комунікації. Так, для залучення дітей, які полюбляють комп’ютерні ігри, компанія стала головним спонсором популярної відеоігри Farming Simulator та чемпіонату Farming Simulator League (FSL) сезону 2019/2020. Міжнародний конкурс аграрного кінематографу серед молоді Farmfluencer від Corteva Agriscience дозволив молодому поколінню презентувати своє бачення майбутнього сільського господарства у відеороботах. А співпраця з популярними серед молоді українських відеоблогерів дала компанії змогу розповісти про сільське господарство та професії в галузі в цікавій та зрозумілій формі (огляд відеогри Farming Simulator, в яку включені продукти Corteva Agriscience, від популярного геймера Sonchyk; інтеграція в программу Жені Синельникова «Дома лучше» на Youtube-каналі «Орел и Решка»; відео «24 години челлендж в полі» з Аньою Трінчер, співачкою та актрисою телесеріалу «Школа»).

Corteva Agriscience піклується про розвиток с. Стасі та активно підтримує місцеву спільноту. З моменту свого заснування у 2013 році насіннєвий комплекс вже інвестував понад 2 мільйони гривень у розвиток села для того, щоб покращити інфраструктуру, сферу медицини, освіти та соціальне життя громади.