Press Release •  29.09.2019

Представниці українського агробізнесу обговорили питання ґендерної рівності в галузі

Something went wrong. Please try again later...

26 вересня 2019 року міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience провела відкриту дискусію на тему «Жінки в агробізнесі» в рамках ділової програми Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO-2019 у м. Кропивницький. Учасниці заходу обговорили ґендерну ситуацію в галузі, можливості для досягнення рівності та подолання жінками бар’єрів на шляху до успіху.

В обговоренні взяли участь Людмила Клебанова, Голова Правління громадської організації «Всеукраїнська рада жінок-фермерів», Ірина Бровко, Директор з науки та виробництва групи компаній «Біонорма», та Галина Радзіцька, Категорійний менеджер по гербіцидам та Оптинайт™ технології компанії Corteva Agriscience. Модерувала дискусію Анна Бабіч, Менеджер з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі.

Під час дискусії спікери разом з аудиторією з’ясували, які бар’єри та стереотипи перешкоджають жінками бути успішними, а також обмінялися досвідом їх подолання та історіями успіху. Учасниці порівнювали результати глобального дослідження, проведеного Corteva Agriscience в минулому році в 17 країнах світу, з власним досвідом, та визначили найголовніші аспекти, які дозволяють жінкам будувати кар’єру та власний бізнес в сільському господарстві. Спікери дійшли висновку, що незважаючи на те, що в Україні існують рівні можливості в напрямку освіти та фінансування як для жінок, так і для чоловіків, з огляду на існуючі ґендерні стереотипи в галузі жінки потребують більшої моральної підтримки та визнання їхніх досягнень для впевненого професійного розвитку. Крім того, питання досягнення балансу між роботою та особистим життям є значно критичнішими для жінок, ніж для чоловіків.   

Ірина Бровко: «Дискримінація в галузі безперечно існує – як ґендерна, так і вікова, і з певними бар’єрами я неодноразово стикалася у своїй роботі. Але їх подолання стало можливим за рахунок наполегливої праці. Для досягнення успіху важливо набувати якомога більше знань, не боятися нового, бути відкритою, чітко знати, чого ти хочеш, і рухатися у напрямку до своєї мети. Щодо балансу між роботою та сім’єю – це дуже складне питання, особливо після народження дитини. Однак, для розвитку та побудови кар’єри важливо вміти поєднувати. На це потрібно дуже багато сил та енергії. Я вважаю, що жінкам потрібно допомагати. Важливою є саме менторська підтримка, і я сама готова стати ментором, а, власне, група компаній «Біонорма» є яскравим прикладом успішного ґендерного балансу».

Галина Радзіцька: «Раніше прояви ґендерно-вікової дискримінації були більш частими, але сьогодення поступово змінюється, жінок в агробізнесі вже значно краще сприймають. Своєю роботою та наполегливістю жінки довели, що можуть працювати на рівні з чоловіками. Для досягнення успіху в житті потрібно постійно вчитися, особливо сьогодні, коли агрономія повністю діджиталізована і всі робочі процеси відбуваються з використанням сучасних технологій. А от поєднувати бізнес, саморозвиток та сім’ю – зовсім не легко, це дуже складна та велика робота. В цілому, я вважаю, що для успішного розвитку кар’єри на самому початку важлива роль наставників. Так, в Corteva Agriscience в рамках глобальної агрономічної програми передбачено менторство, і я, як міжнародний сертифікований ментор, маю учнів різних статей з різних країн – професійне коригування для успішної кар’єри потрібне кожному». 

Людмила Клебанова: «Громадська організація «Всеукраїнська рада жінок-фермерів» розглядає ґендер в першу чергу, як рівні права та можливості жінок та чоловіків у сільському господарстві, а це право на доступ до земельних ресурсів, кредитів, інвестування. Фермерство – це переважно сімейний бізнес, тому важливо, щоб була повага, розуміння і рівне право для всіх у цій економічній діяльності. Однак, у нас, на жаль, часто порушуються права, як чоловіків, так і жінок, тому потрібно в рівній мірі захищати права всіх. Безумовно, жінці в агробізнесі складніше, ніж чоловіку, через необхідність більше часу приділяти сім’ї. Наша організація започаткувала проведення тренінгів та семінарів з виїздом у село до жінок-фермерів у зручний для них час, щоб допомогти їм подолати ці перешкоди».