Блог •  13.06.2022

Час впроваджувати нові технології для економії ресурсів

Something went wrong. Please try again later...

Сorteva Agriscience впровадила точне землеробство на 80% площ виробничих посівів гібридного насіння, розповідає в колонці Андрій Кузьменко, керівник команди польових агрономів заводу «Стасі Насіння» Corteva Agriscience.

Ощадливе використання ресурсів в умовах війни стало вкрай необхідною умовою якісного та стійкого виробництва. Адже в умовах, коли ресурси або в дефіциті, або дорожчають, вміння отримати максимальну віддачу з використовуваних гектарів стає необхідною навичкою.

Corteva Agriscience однією з перших компаній заявила про вихід з російського ринку, ініціюючи план припинення всієї виробничої та комерційної діяльності, чому передувало припинення комерційної діяльності відразу після початку широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Компанія відразу сфокусувалася на підтримці та безпеці своїх українських колег, та з початку широкомасштабної війни виробничий насіннєвий комплекс Corteva Agriscience «Стасі Насіння» в Полтавській області з міркувань безпеки також припинив свою роботу. За ініціативою самих співробітників через деякий час діяльність заводу відновили, щоб мати змогу забезпечити фермерів критично важливим для проведення посівної насінням, адже головними пріоритетами для Corteva були й залишаються робота заради продовольчої безпеки. Співробітники заводу були готові працювати в умовах постійних повітряних тривог, спускаючись посеред зміни в бомбосховища, щоб разом підтримувати сільське виробництво країни в цей надскладний час.

В таких само важких умовах, коли постійно доводилося вирішувати питання забезпечення паливом та доставки насіння через блокпости в умовах комендантських годин, тривало забезпечення посівної кампанії. Попри всі складнощі наразі «Стасі Насіння» завершив весняну посівну кампанію. І, щоб фермери змогли отримати наступного сезону насіння найсучаснішої генетики Corteva, польова команда агрономів продовжувала цього року впроваджувати інновації на полях. Зокрема вже другий рік поспіль Corteva майже не залежить від природніх примх, адже 81% посівів насіння зростає на полях, які працюють під зрошенням. А щоб не витрачати вологу даремно, активно впроваджується технологія StripTill для збереження ґрунтової вологи та запобігання ерозії. Минулого року так були оброблені тестові гектари, а в 2022 - 11% площ.

Цьогоріч точне землеробство, яке минулого року реалізовувалося на 40% від засіяного, було впроваджене на більше ніж 80% виробничих площ. Щоб оптимізувати густоту та отримати майже стовідсоткову рівномірність посівів, виробники компанії переоснастили свої звичайні сівалки на обладнання за технологією precision planting. Одночасно агрономи Corteva почали широко застосовувати технологію змінної норми висіву, де в залежності від того, який склад ґрунту, який рельєф та скільки є вологи на конкретній ділянці поля, висівається різна кількість насіння, що дозволяє кожній рослині максимально використовувати наявні ресурси. Щоб уникнути азотних втрат, ощадливо використовувати добрива без втрати для ефективності, зменшуючи вплив на довкілля, агрономи Corteva активно використовують сучасні системи живлення - точне внесення та фертигацію для порційного внесення азоту.

Українські фермери мають мати доступ до найкращої генетики Corteva попри військові умови, аби продовжувати забезпечувати споживачів високоякісними продуктами харчування Тому наше завдання – забезпечити надійність виробництва, зробити все можливе, щоб врожаї були більш стабільними, а генетична чистота насіння, посівні якості та показники схожості найкращими. Це дозволить фермерам отримати якнайкращі врожаї, а значить забезпечить продовольчу безпеку в країні, регіоні та світі.