Publication •  21.02.2020

Європейські досліди демонструють високу ефективність Лумісена® у захисті соняшнику

Something went wrong. Please try again later...

Лумісена® забезпечила від +13 до 19% збереженого врожаю порівняно зі стандартною фунгіцидною обробкою насіння 

Компанія Corteva Agriscience провела зовнішні дослідження соняшнику, обробленого новітньою фунгіцидною обробкою насіння Лумісена® (діюча речовина – оксатіапіпролін), у країнах Європейського Союзу, включаючи спостереження за сходами у посушливих умовах Італії, а також досліди в Житомирській області в Україні.

Досліди продемонстрували значно нижчу частоту ураження несправжньою борошнистою росою (НБР) порівняно зі стандартною фунгіцидною обробкою насіння. Так, у 29 дослідах, проведених на полях Європейського Союзу, було зафіксовано на 84% менше рослин, уражених НБР, порівняно з необробленими ділянками без перехресної стійкості до наявних фунгіцидів.

 

Лумісена (% збереженого врожаю в порівнянні з контролем) Стандартний фунгіцидний протруйник (металаксил -М) (% збереженого врожаю в порівнянні з контролем) Лумісена + Стандартний фунгіцидний протруйник (металаксил -М)
На основі 9 дослідів  в країнах ЄС,  включаючи дослід в посушливих умовах під час сходів в Італії

+39,6%

+20,3%

Не досліджувався

На основі 7 дослідів в ЄС, включаючи дослід в посушливих умовах під час сходів в Італії

+27,5%

+13,1%

+28,3%

На основі 7 дослідів в ЄС, включаючи дослід в посушливих умовах під час сходів в Італії

+23,8%

+11,7%

+24,0%

Дослідження Лумісена® в Україні у 2019 р. на посівах соняшнику ПР64Ф66 в Житомирській області продемонструвало частку неушкоджених рослин від 92% до 99,4% в порівнянні зі стандартною обробкою насіння, де частка неушкоджених рослин склала лише 45%.

№ Варіанту

Назва варіанту протруйника

Відсоток ушкодження загальний, %

1

Стандарт  ( 5 повторностей )

8,0

2

Лумісена ® ( 5 повторностей)

1,4

3

Лумісена ® ( 5 повторностей)

2,6

4

Лумісена ® ( 5 повторностей)

0,6


«Лумісена® допомагає виробникам максимально розкрити весь потенціал урожайності гібридів соняшнику, оскільки контролює всі раси несправжньої борошнистої роси, зокрема стійкі до обробки наявними фунгіцидами», - пояснює Степан Деркач, спеціаліст з технологій обробки насіння компанії Corteva Agriscience.За результатам дослідження в Європейському Союзі використання фунгіцидної обробки насіння Лумісена® забезпечило від +13 до 19% збереженого врожаю порівняно зі стандартною фунгіцидною обробкою.

Оксатіапіпролін має превентивну дію за дуже низьких концентрацій, пригнічує вивільнення зооспор і запобігає їхньому проростанню, що захищає від зараження через коріння та забезпечує здоров’я сходів. Оксатіапіпролін не є перехресно стійким до інших класів фунгіцидних протруйників, що використовують проти ооміцетів. Препарат безпечний для культури і не знижує здатності до проростання обробленого насіння, що дає змогу отримати більш рівномірні й сильні сходи.

Українські сільгоспвиробники отримають доступ до насіння з фунгіцидною обробкою Лумісена® вже у сезоні 2020.

«Фунгіцидна обробка насіння Лумісена® забезпечує надійніший і потужніший захист. Препарат має сприятливий екологічний профіль за умови застосування відповідно до рекомендацій на етикетці. З одного боку, використання Лумісена® допоможе фермерам максимізувати врожай та прибутковість, а з іншого - допомогти знизити вплив сільського господарства на екологію, таким чином враховуючи очікування споживачів», - зазначив Степан Деркач.