Publication •  17.03.2023

Corteva профінансувала створення теплиці, яка забезпечуватиме овочами 1500 постраждалих від війни

Something went wrong. Please try again later...
greenhouse  

Міську теплицю побудовано в Полтаві в рамках проєкту «Сади Перемоги»

Щоб допомогти постраждалим від російської агресії українцям забезпечити продовольчу безпеку, міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience профінансувала створення у Полтаві теплиці в рамках Всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги».

Теплиця є частиною міського саду-городу, на організацію якого міська рада виділила майже 1 га в центрі Полтави. Вже цього сезону у теплиці планують вирощувати розсаду (помідорів, огірків, перцю, гарбузів, кабачків, багаторічних трав) для відкритих грядок у саду, а також різні види зелені (салат, петрушку, кріп, зелену цибулю), квасолю та редиску. Ці овочі в якості продовольчої допомоги отримає понад 1500 людей, які були змушені залишити охоплені війною регіони і зараз мешкають в муніципальних притулках Полтави, а також військові та малозабезпечені містяни. Полтавщина є одним з ключових сільськогосподарських регіонів України, де виробляється велика кількість аграрної продукції та розташовані великі підприємства галузі, зокрема сучасний насіннєвий завод Corteva Agriscience, який виготовляє насіння кукурудзи та соняшнику бренду Pioneer®.

Всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги» спрямована на ефективне використання місцевими громадами доступних земельних ділянок і наявних ресурсів на вирощування родинами харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні. Ініціатива впроваджується проектом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) за підтримки Уряду Канади. За фінансування Corteva допомогу отримали громади п’яти областей – Чернігівської, Сумської, Хмельницької, Полтавської та Черкаської.

«Під час воєнного стану дуже важливо допомогти людям та громадам забезпечити себе їжею, оскільки не всі можуть впоратися з цим самотужки. Теплиця у Полтаві – один з прикладів того, як громада може самостійно підтримувати продовольчу безпеку. І ми віримо, що міський сад-город стане для містян не лише простором для вирощування їжі, а й простором взаємодопомоги і довіри. У таких проєктах важлива підтримка відповідального бізнесу, такого як Corteva Agriscience, яка з початку війни спрямувала величезні зусилля на допомогу українцям, зокрема й у співпраці з нами», – підкреслила керівниця напрямку продовольчої безпеки проєкту SURGe Тетяна Лебухорська.

«Одним з пріоритетів для Corteva залишається захист продовольчої безпеки в усьому світі, яка стала ще більш хиткою з початком повномасштабної війни, яку росія розпочала проти України. Особливо в Україні, оскільки чимало громад стикнулися з проблемами з забезпеченням продовольством через руйнування продовольчих ланцюжків. Як відповідальний бізнес, призначення якого збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь, Corteva категорично засуджує агресію, чи не єдина з великих гравців ринку насіння та засобів захисту рослин залишила ринки росії та білорусі та всебічно підтримує Україну. Зокрема, такий важливий проєкт, як «Сади Перемоги», який забезпечить їжею людей, що вимушено залишили свій дім, рятуючись від війни», – говорить Олексій Турчинов, директор виробничого насіннєвого комплексу Corteva Agriscience в Полтавській області.