Press Release •  27.06.2023

Corteva Agriscience підкоряє природу для розкриття стійкості рослин до хвороб

Something went wrong. Please try again later...
kukuruza  

Дослідження доводять природну зміну генів стійкості до хвороб і потенційні переваги технології точної зміни геному для підтримки практики сталого розвитку та підвищення врожайності для фермерів

Corteva Agriscience (NYSE: CTVA) оголосила про публікацію досліджень, які підтверджують природне перенесення генів стійкості до хвороб у геномі кукурудзи. Дослідження впливає на застосування нових методів селекції для зменшення руйнівного впливу хвороб на рослини, одночасно покращуючи потенціал врожайності та життєздатністькультур. Результати, опубліковані в нещодавньому випуску журналу Molecular Plant Pathology, показують, що технології зміни геному, такі як CRISPR, можуть імітувати цей природний процес, розблоковуючи здатність більш ефективно використовувати численні природні гени стійкості до хвороб, прискорюючи прогрес у селекції рослин і пропонуючи фермерам покращені продукти з високою продуктивністю.

У березні Corteva оголосила, що початкова стадія використання запатентованої технології зміни геному для боротьби з декількома хворобами кукурудзи у Північній Америці просувається у процесі досліджень та розробок компанії. Використовуючи CRISPR, компанія може точно локалізувати ознаки стійкості до хвороб, які вже існують у геномі кукурудзи. У цьому нещодавньому рецензованому дослідженні Corteva демонструє, що гени стійкості до хвороб передаються між сортами та гібридами природним шляхом, допомагаючи рослинам відбиватися від атак патогенів, але цей процес відбувається дуже повільно.

«Рослина бореться з великою різноманітністю патогенів, спонукаючи власні гени до природного переміщення в геномі, щоб протистояти хворобам і підвищувати здатність виживати, — сказала Венді Срнік, віце-президент з біотехнологій Corteva Agriscience. — Однак ця природна мобільність генів відбувається надто повільно, щоб ефективно боротися зі швидким зростанням хвороб і тиском, пов’язаним із кліматом, з яким стикаються фермери по всьому світу. Завдяки нашим дослідженням ми підтвердили здатність віддзеркалювати рух генів, що дозволяє нам застосовувати нові методи селекції для виробництва насіння, яке може краще протистояти викликам на рівні поля».

У 2021 році північний гельмінтоспоріоз, південна іржа, сіра плямистість листя та антракнозна гниль стебла разом коштували виробникам кукурудзи в Північній Америці понад 8 мільйонів тонн виробленого зерна. Застосовуючи нові методи селекції, Corteva не тільки спрощує боротьбу з хворобами для фермерів, але й покращує сталість виробництва, зменшуючи потребу в застосуванні додаткових засобів захисту рослин для боротьби з хворобами.

«Впроваджуючи інновації за допомогою передових методів селекції, ми прагнемо створити трансформаційні зміни, — додала Срнік. —  За допомогою цих методів ми можемо використовувати та відтворювати природні процеси, які прискорюють розвиток насіння з покращеною стійкістю та врожайністю. Ми прагнемо надати фермерам більше можливостей для посівів, продовжуючи захищати наші природні ресурси для майбутніх поколінь».