Press Release •  10.04.2020

Фермери допоможуть захистити населення від амброзії

Something went wrong. Please try again later...

Використання інноваційних засобів захисту на полях дозволить мінімізувати перенесення небезпечного алергену у населені пункти

Амброзія полинолиста – один з найбільш поширених небезпечних бур’янів в Україні, який у період свого цвітіння викликає у людей важке алергійне захворювання. За даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів площі ураження амброзією станом на початок 2020 року складали більше 3 мільйонів гектарів.

Дослідники, які беруть участь у проекті Європейського союзу Atopica, що аналізує майбутні ризики алергічних захворювань, припускають що чутливість людей до амброзії зросте більш, ніж удвічі у найближчі 20-40 років, а кількість уражених цією недугою збільшиться з 33 до 77 мільйонів осіб.

Цей небезпечний бур’ян засмічує майже всі польові культури та впливає на зниження родючості ґрунтів. Так, науковці Французького технічного центру з олійних культур оцінюють втрати врожаю соняшнику в 300 кілограм з гектара за густоти амброзії 10 рослин на квадратний метр, тоді як, потенційні втрати врожаю можуть сягати від 20 до 70 відсотків.

Важливу роль у зменшенні впливу амброзії відіграє очищення фермерами полів за допомогою агротехнологічних методів. Застосування гербіцидів на землях сільськогосподарського призначення дозволить суттєво пригнітити ріст бур’яна, проте має бути точковим та не мати негативного впливу на навколишнє середовище. Крім того, з часом рослина набуває здатності чинити опір певним групам гербіцидів, а отже стає несприйнятливою до застарілих форм препаратів.

На допомогу фермерам приходять вчені-дослідники, які працюють над вивченням поведінки бур’яна та мають змогу віднайти препарати, які за невеликої дози застосування швидко та ефективно дозволятимуть контроль росту небезпечних для врожаю та населення бур’янів. Великі глобальні компанії витрачають сотні мільйонів доларів на наукові розробки, що тривають роками, аби віднайти нові молекули, які ляжуть в основу дієвих засобів захисту.

З минулого року українські сільгоспвиробники одними з перших в світі отримали доступ до найновітніших препаратів унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ active, розробленою вченими міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, яка працює в більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Гербіциди Геліантекс™ та Квелекс™, створені на основі цієї молекули, вже активно використовуються українськими сільгоспвиробниками, що сприяє зменшенню появи амброзії не тільки на полях, але і мінімізує можливості перенесення цього бур’яна до міст. Крім того, препарати потребують мінімальних доз застосування та при правильному використанні не мають впливу на навколишнє середовище. Активне використання українськими фермерами таких інноваційних препаратів дозволить убезпечити населення від дії такого сильного алергену як амброзія.

“Жити безпечно – одна з головних цінностей Corteva Agriscience, і ми керуємось нею у нашій діяльності. Саме тому ми постійно працюємо над інноваціями, які допомагають суспільству жити краще та водночас берегти і захищати довкілля. Уся продукція Corteva виробляється для того, щоб створювати та підтримувати необхідні умови для процвітання теперішніх і майбутніх поколінь», - пояснює Галина Радзіцька, категорійний менеджер з гербіцидів Corteva Agriscience.

Задля запобігання придбання підробок Corteva Agriscience закликає фермерів уникати будь-яких покупок продукції від неофіційних постачальників, що веде до таких негативних наслідків, як фінансові втрати та екологічні ризики використання несертифікованих та неперевірених гербіцидів. З переліком офіційних дистриб’юторів ЗЗР можна ознайомитися на сайті компанії.