Article •  15.03.2021

Фермери все більше довіряють авальованим векселям

Something went wrong. Please try again later...

Фермери все більше зацікавлені у використанні фінансових інструментів, зокрема авальованих векселів -  заявила Олена Дуніна, фінансовий керівник Corteva Agriscience в Україні, Білорусі, країнах Кавказу та Центральної Азії на вебінарі агенції UkrAgroConsult «Прогноз врожаю 2021/22. Де шукати маржу в новому сезоні?».

У портфелі фінансових інструментів Corteva Agriscience найбільшу частку становлять авальовані векселі, а саме близько 70%.

 

«Співробітництво з Corteva для багатьох означає збільшення кредитного ліміту для закупівель посівного матеріалу, ЗЗР, економію у порівнянні з банківським кредитом. Крім того, компанія знає виробничий цикл та дає можливість відтермінувати платежі до збору та продажу врожаю», - впевнена Олена Дуніна. Крім того, фермери отримують професійну експертизу від Corteva Agriscience – підтримку та супроводження.

 

«В свою чергу, компанія також зацікавлена у власних фінансових інструментах, адже це дає можливість зменшити можливі ризики несвоєчасних розрахунків та збільшити продажі», - говорить фінансовий керівник.  

 

За словами Олени Дуніної, сезон 2020/2021 почався набагато раніше, ніж зазвичай. Фермери намагалися купити насіння та засоби захисту у першій половині осені, хоча зазвичай пік продажів наступав пізніше. «Були суттєві побоювання щодо курсу національної валюти та люди намагалися забезпечити себе на майбутню посівну якомога раніше, - говорить фінансовий керівник. – І Corteva завдяки низці інструментів змогла забезпечити сільгоспвиробників можливістю для своєчасного придбання преміального насіння та інноваційних ЗЗР».

Corteva Agriscience успішно працює спільно з банками по програмах вексельного фінансування фермерів для купівлі засобів захисту рослин. Зокрема, в сезоні 2021 року продовжується програма співробітництва з Райффайзен Банк Аваль, яка гарно зарекомендувала себе минулого року. Також нещодавно стартувала програма з Credit Agricole Bank. Це одна з ініціатив компанії з підтримки сільгоспвиробників та можливостей фінансування агробізнесу, у рамках якої фермери мають можливість розрахуватися за понад 35 продуктів для захисту сільськогосподарських культур авальованим банком векселем, вартість якого становить 1% від суми векселя. Програма вексельного кредитування розрахована на юридичних осіб, які займаються рослинництвом, зі строком роботи бізнесу від 2 років та можуть довести свій стійкий фінансовий стан та платоспроможність.

 

Також протягом минулого року компанія працювала над впровадженням фінансових аграрних розписок та програмою фінансового страхування соняшника.