Article •  13.12.2021

Навчання жінок сільськогосподарським інноваціям сприяє переходу до стійких практик землеробства

Something went wrong. Please try again later...

Обізнаність жінок щодо сільськогосподарських інновацій робить їх ключовими гравцями в переході до більш стійких практик, забезпечуючи глобальну продовольчу безпеку, – заявила Моніка Соррібас, віце-президент з маркетингу в Європі Corteva Agriscience, 9 грудня під час онлайн-заходу «Розширення прав та можливостей жінок в сільському господарстві», організованому EIT FOOD, інноваційною спільнотою за підтримки Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), органу Європейського Союзу.

Виступаючи на сесії «Чому нам потрібно більше жінок-підприємниць у сільському господарстві», учасники розглянули роль жінок як лідерок сталого розвитку, а пані Соррібас розпочала дискусію презентацією про дані, отримані Corteva у звіті «Глобальні Жінки в Сільському Господарстві».

Це глибоке дослідження демонструє, що незважаючи на прогрес, гендерна нерівність залишається перешкодою для жінок у сільському господарстві на шляху повної реалізації їхнього потенціалу, і, отже, стримує в розвитку всіх, хто від них залежить. Хоча жінки, які відповіли на опитування Corteva, відзначають, що в останні роки відбулося покращення, і налаштовані на позитивну динаміку, багато з них також вірять, що досягнення повної рівності станеться досить нескоро, а деякі песимістично оцінюють таку можливість протягом їхнього життя взагалі.

«Збагачення життя жінок у сільському господарстві в кінцевому підсумку збагачує життя кожного: дітей та сімей, які залежать від них, спільнот, частиною яких вони є, а також суспільства, що потребує від них продуктів харчування», – сказала пані Соррібас.

За її словами, є докази, що свідчать про підвищений інтерес жінок до збереження навколишнього середовища. Надання їм доступу до новітніх технологій та відповідної освіти щодо інновацій дає можливість зробити жінок ключовими гравцями у переході до більш стійких практик. Застосування широкого спектру інструментів, таких як точні технології вирощування, обробка насіння, передова генетика, нові техніки селекції, засоби захисту природного походження тощо, допоможе жінкам реагувати на зростаючий споживчий попит на харчові продукти, вироблені стійкими методами.

Експертка також зазначила, що пандемія поставила перед людством проблеми, яких ніхто не міг очікувати, і жінкам доводиться брати додаткове навантаження з частою неможливістю керувати балансом між роботою та особистим життям. «Зараз, як ніколи, ми повинні підтримувати сільських жінок і забезпечувати їхнє повне залучення в процес відновлення сільського господарства та глобальної продовольчої безпеки», – прокоментувала вона.

Під час заходу також було наголошено на Стратегії сталого розвитку Corteva Agriscience 2030. Вона включає 14 цілей, які мають бути досягнуті протягом наступних 10 років, заснованих на чотирьох ключових напрямках: цілі заради фермерів; цілі заради землі; цілі заради операційної діяльності компанії та цілі заради громад із розширенням прав і можливостей жінок як однією з них. Щоб підтримати це зобов’язання, Corteva пропонує широкий спектр програм для жінок у всьому світі, включаючи ініціативу TalentA в Європі, яка вже надала освіту понад 500 жінкам-фермеркам в Іспанії, Португалії, Україні, Росії, Румунії та Угорщині.