Publication •  03.07.2024

Як захистити майбутній врожай соняшника – експертні поради для агрономів

Something went wrong. Please try again later...

Фермерам варто звернути особливу увагу на захист від грибкових хвороб культури, переконаний Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience

Протягом червня в Україні спостерігалися суттєві температурні коливання і велика кількість опадів, які подекуди тривали по декілька днів поспіль. Загалом це було на користь польовим культурам, особливо після посушливого травня, коли в частині регіонів взагалі не було жодного дощу. Але ця волога разом із високою температурою повітря створили сприятливі умови ураження соняшника грибковими захворюваннями – альтернаріозом та фомопсисом.

Альтернаріоз уражує всі надземні частини соняшника і призводить до їх відмирання. Він поширений на більшій частині площ, на яких вирощується культура, і найбільш небезпечний у вологих та теплих умовах. За таких само умов розвивається і фомопсис – стебловий рак соняшнику, який призводить до в’янення та передчасного дозрівання уражених рослин та спричиняє суттєве зниження врожаю.

Наразі навряд агрономи вже можуть візуально спостерігати ці хвороби на своїх полях, максимум ними можуть бути явно вражені нижні листки соняшнику. Але не варто нехтувати фунгіцидним захистом саме в цей період, адже за таких сприятливих умов хвороба може розвинутися напрочуд швидко. Щоб ефективно захистити свої посіви соняшників, треба діяти завчасно або на самому початку виникнення проблеми. Це дозволить використати меншу кількість препаратів та отримати кращій результат. В деяких випадках – взагалі отримати врожай, адже розвинені грибкові захворювання можуть спричинити невідновлювану шкоду посівам.

І, звісно, треба використовувати сучасні препарати, які демонструють ефект при низьких нормах внесення. Corteva пропонує декілька препаратів захисту. Зокрема з цього року фермерам України доступний новий фунгіцид Віован®, який створений на основі пікоксистробіну та протіоконазолу, забезпечує ефективний контроль широкого спектра основних хвороб соняшнику - альтернаріозу, септоріозу, іржі та фомопсидозу. Також від цих хвороб допоможе популярний фунгіцид Аканто Плюс®, який завдяки наявності вираженого фізіологічного ефекту здатний суттєво покращувати якісні та кількісні показники продуктивності культури і захищає від широкого спектру збудників.

Іван Цимбал, головний агроном ПОП «Соколівка» Уманського району Черкаської області, розповідає про свій досвід використання фунгіциду Аканто Плюс®: «Я вже обробляв соняшник у фазі 8-9 справжніх листків цим засобом захисту рослин. Рослини стоять чисті, здорові, без жодних ушкоджень. Препарати Corteva гарантують заявлений виробником ефект за умови правильного використання в потрібний час і на потрібній стадії розвитку рослин».

Безумовно, препарати спрацюють оптимально за умови ретельного дотримання інструкцій виробників ЗЗР. Команда експертів Corteva доступна цілодобово для своїх клієнтів і готова надати всі необхідні поради зручним фермерам способом, в тому числі через проєкт «Агропоради» на YouTube.

Ефективний та вчасний захист є важливою умовою отримання врожаїв і, відповідно, запорукою сталості фермерських господарств та економіки країни в цілому. Виконуючи своє призначення, збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь, Corteva гарантує українським виробникам доступ найновіших засобів захисту рослин, що відповідає зобов’язанням, які бере на себе компанія в рамках спільної декларації з Міністерством аграрної політики та продовольства України, підкреслюючи проукраїнську позицію відповідального виробника, який в умовах повномасштабної війни залишається тільки з Україною та залишив ринки росії та білорусі.

Купити засоби захисту Corteva можна у представників з продажу засобів захисту рослин чи у офіційних дистриб`юторів Corteva.