Press Release •  16.08.2023

Corteva Agriscience звітує результати другого кварталу і першого півріччя 2023 року

Something went wrong. Please try again later...

• Висока продуктивність сегмента насіння більш ніж компенсувала негативний вплив викликів в сегменті засобів захисту рослин в 1 півріччі

• Прогноз на весь рік3 відображає постійне зростання доходу, операційної EBITDA1 і маржі1

• Ефективне виконання стратегії на шляху до досягнення цілей фінансового зростання до 2025

• Збільшення дивідендів на 7% у річному обчисленні, що вступає в силу в третьому кварталі

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) («Corteva» або «Компанія») представила фінансові результати за другий квартал та шість місяців, що закінчились 30 червня 2023 р.

Основні події 1 півріччя 2023 року

•        Чистий обсяг продажів в першому півріччі 2023 р. зріс на 1% порівняно з попереднім роком за рахунок зростання в сегменті насіння. Органічні продажі1 зросли на 2% за той же період, передовсім в Північній Америці2 та ЕМЕА2.

•        Чисті продажі насіння зросли на 8%, а органічні продажі1 збільшилися на 9%. Ціни зросли на 14% по всьому світу завдяки продовженню реалізації стратегії компанії «ціна за цінність» та відшкодуванню вищих виробничих витрат. Зменшення обсягів було викликано виходом з Росії, меншими посівними площами кукурудзи в ЕМЕА2, скороченням пропозиції сафрін’ї в Латинській Америці, що частково компенсувалося зростанням посівних площ кукурудзи в Північній Америці2.

•        Чисті та органічні1 продажі засобів захисту рослин зменшилися на 9%. Скорочення обсягу було спричинене стратегічною оптимізацією портфелю, скороченням запасів і сезонним попитом через погодні умови та затримку закупівель з боку фермерів. Підвищення цін відображало стале виконання стратегії «ціна за цінність» у відповідь на інфляцію витрат, передовсім в ЕМЕА2 та Північній Америці2.

•        Дохід по ЗПБО та прибуток на акцію (EPS) від діяльності, що триває, склали 1,49 млрд дол. США та 2,07 дол. США за акцію у першому півріччі 2023 року відповідно, із зменшенням порівняно з минулим роком через скорочення обсягів, несприятливий вплив курсових коливань та безготівкові витрати, пов’язані з планами на пенсійне забезпечення. Операційний показник EBITDA1 склав 2,98 млрд дол. США, що на 8% більше, ніж в попередньому році, завдяки ефективному ціноутворенню та ініціативам з підвищення продуктивності, що було частково нівельоване меншими обсягами, витратами та несприятливими валютними коливаннями. Операційний прибуток на акцію1 становив 2,76 дол. США, що на 6% більше, ніж в попередньому році.

•          Керівництво переглянуло прогноз3 щодо чистих продажів та прибутків до кінця 2023 року. Очікується чистий обсяг продажів від 17,9 до 18,2 млрд доларів США. Операційна EBITDA1 очікується в діапазоні від 3,5 до 3,65 млрд доларів США. Очікується, що операційний прибуток на акцію1 перебуватиме у діапазоні від 2,75 до 2,9 доларів США.

Новини компанії

 

Enlist E3TM4 стає номером один з продажів соєвих бобів у США

·       Компанія очікує, що у 2023 році Enlist E3TM4 проникне на американський ринок щонайменше на 55%, що становить ~75% лінійки Corteva – помітне досягнення, враховуючи, що ця технологія присутня на ринку лише 4 сезони. Очікується, що відсоток Enlist E3TM4 із запатентованою зародковою плазмою Corteva перевищить 80%.

Останні оголошення щодо виведення нових продуктів ілюструють цінність безперервного впровадження інновацій

·         Компанія оголосила, що кукурудза PowerCore® Enlist® Refuge Advanced® (RA) буде доступна для посіву в сезоні 2024 року в США та Канаді. Фермери матимуть додаткову гнучкість інтегрованого захисту нарівні з передовим поєднанням контролю за шкідниками надземної частини рослини, толерантності до гербіцидів та провідними генетичними характеристиками з PowerCore® Enlist® RA кукурудзи.

·         Компанія також оголосила про Bexoveld™ active як торгову марку для нового гербіциду зі свого потужного інноваційного портфоліо. Діюча речовина надасть фермерам ще один інструмент для боротьби з дводольними бур’янами. Bexoveld™ актив є новою власною молекулою, винайденою Corteva, і є гербіцидом третього покоління на основі 6-Арилпіколінату (6-АП), побудованим на глибоких знаннях компанії про гербіциди Arylex™ active та Rinskor™ active. Corteva планує запустити Bexoveld™ active в Північній Америці в 2028 році та в Європі в 2030 році за умови позитивних висновків регуляторних органів.

Останні новини з області біологічних продуктів підсилюють провідну позицію на ринку в зростаючому сегменті

·         Компанія уклала ексклюзивну угоду з BioCeres для прискорення регуляторних процесів, необхідних для виведення передового біоінсектициду на європейський ринок. Продукт є дуже життєздатним біологічним інсектицидом, який може бути так само ефективним, як традиційні інсектициди, спрямованим на цільові культури, включаючи кукурудзу, злакові культури, соняшник та ріпак.

·       Компанія уклала ліцензійну угоду з Lavie Bio, що надає Corteva ексклюзивні права на подальший розвиток та комерціалізацію біофунгіцидів, спрямованих на захист від плодових гнилей та борошнистої роси. Ця співпраця демонструє зобов’язаність обох компаній надавати фермерам дружні до навколишнього середовища, сталі та готові до впровадження інструменти.

·       Компанія оголосила, що продукт для фіксації азоту на основі мікробів Utrisha™ N було підтверджено як продукт, включений до Програми перевірки процесів Департаменту сільського господарства Сполучених Штатів Америки (USDA) – перший біостимулятор, що включений до цієї Програми. Знак «USDA Process Verified» запевняє фермерів, що USDA перевірило системи управління якістю та конкретні етапи процесу, які Corteva встановила для визначення якості продукту Utrisha™ N.

Підсумки 2 кварталу 2023 року

У другому кварталі, який закінчився 30 червня 2023 року, чистий обсяг продажів знизився на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Органічні1 продажі зменшилися на 4%.

Обсяг скоротився на 13% порівняно з аналогічним періодом минулого року через стратегічну оптимізацію портфелю та скорочення запасів у сегменті засобів захисту рослин. Зменшення обсягів посіву насіння було зумовлено меншою площею посівів кукурудзи в регіоні EMEA та виходом з Росії, що частково компенсувалося збільшенням площ кукурудзи в Північній Америці.

Ціни зросли на 9% порівняно з попереднім роком, відображаючи продовження реалізації стратегії компанії «ціна за цінність» і відшкодування вищих витрат на виробництво.

У другому кварталі 2023 року дохід від безперервної діяльності за ЗПБО після сплати податку на прибуток склав 880 млн дол. США порівняно з 1 млрд. дол. США в другому кварталі 2022. Операційна EBITDA1 за другий квартал склала 1,75 млрд дол. США, що на 2% більше порівняно з минулим роком, що означає приблизно 140 базисних пунктів поліпшення маржі.

Підсумки сегменту насіння

У другому кварталі 2023 року чистий обсяг продажів насіння склав 4,3 млрд дол. США, що більше за 3,9 млрд. дол. США у другому кварталі 2022 року. Приріст продажів зумовлений зростанням цін на 12% та сприятливим впливом портфелю на 1%, що було частково нівельовано зменшенням обсягів на 3% і несприятливим впливом валюти на 2%.

Підвищення ціни було зумовлене сильним попитом на високотехнологічну продукцію та потужним втіленням операційної стратегії разом із зростанням світових цін на кукурудзу та сою на 14% та 8% відповідно. Менші обсяги були зумовлені скороченням посівних площ кукурудзи в регіоні EMEA, меншою кількістю посівів сої в Північній Америці та рішенням у 2022 році вийти з Росії, що було частково компенсовано збільшенням посівів кукурудзи в Північній Америці. Несприятливий валютний вплив спричинили канадський долар і турецька ліра.

Операційна EBITDA сегмента становила 1,5 млрд дол. США в другому кварталі 2023 року, що на 18% більше, ніж у другому кварталі 2022 року. Виконання цінової стратегії, скорочення чистих витрат на роялті, поточні витрати та дії з підвищення продуктивності більш ніж компенсували вищі вхідні витрати та витрати на фрахт, менші обсяги та несприятливий вплив валютних коливань. Рентабельність операційної EBITDA у сегменті покращилася приблизно на 280 базисних пунктів порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

У першому півріччі 2023 року чистий обсяг продажів насіння склав 7 млрд дол. США, що вище за 6,5 млрд. дол. США у першому півріччі 2022 року. Приріст продажів зумовлений зростанням цін на 14% та сприятливим впливом портфелю на 2%, що було частково нівельовано зменшенням обсягів на 5% і несприятливим впливом валюти на 3%.

Підвищення ціни було зумовлене сильним попитом на високотехнологічну продукцію та втіленням операційної стратегії разом із зростанням світових цін на кукурудзу та сою на 15% та 7% відповідно. Дії з ціноутворення повністю компенсують вплив валюти в регіоні ЕМЕА. Зменшення обсягів було спричинене рішенням у 2022 році вийти з Росії, зменшенням посівних площ кукурудзи в регіоні EMEA та зменшенням обсягів сафрін`ї в Латинській Америці, що частково компенсувалося збільшенням площі кукурудзи в Північній Америці. Несприятливий валютний вплив спричинили канадський долар і турецька ліра.

Операційна EBITDA сегмента становила 2,1 млрд дол. США в першому півріччі 2023 року, що на 17% більше, ніж у першому півріччі 2022 року. Виконання цінової стратегії, скорочення чистих витрат на роялті, поточні витрати та дії з підвищення продуктивності більш ніж компенсували вищі вхідні витрати та витрати на фрахт, несприятливий вплив валютних коливань та менші обсяги. Рентабельність операційної EBITDA у сегменті покращилася приблизно на 240 базисних пунктів порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Підсумки сегменту засобів захисту рослин

Чистий обсяг продажів засобів захисту рослин склав приблизно 1,8 млрд дол. США в другому кварталі 2023 року порівняно з приблизно 2,3 млрд дол. США в другому кварталі 2022 року. Зменшення продажів відбулося через зменшення обсягів на 29% та несприятливий валютний вплив на 1%, що було частково компенсоване сприятливим впливом портфоліо на 4% та зростанням цін на 3%.

Зменшення обсягів було зумовлено стратегічною оптимізацією портфоліо, тенденціями скорочення запасів, що вплинули на обсяги в усіх регіонах, а також сезонним попитом через погодні умови та затримку фермерських закупівель. Вплив на портфель був зумовлений придбанням компаній-виробників біологічних препаратів. Підвищення ціни було широкомасштабним, з позитивним впливом передовсім в EMEA, і в основному відображало реалізацію стратегії «ціни за цінність» для нашої диференційованої технології, включаючи ціни на нові продукти.

Операційна EBITDA сегмента становила 320 млн дол. США в другому кварталі 2023 року, що на 37% менше, ніж у другому кварталі 2022 року. Зменшення обсягів, зростання витрат на виробництво та збільшення інвестицій в наукові розробки більш ніж нівелювали дії з ціноутворення та підвищення ефективності. Операційна рентабельність EBITDA сегмента знизилася приблизно на 410 базисних пунктів порівняно з періодом попереднього року.

Чистий обсяг продажів засобів захисту рослин склав приблизно 4 млрд дол. США в першому півріччі 2023 року порівняно з приблизно 4,4 млрд дол. США в першому півріччі 2022 року. Зменшення продажів відбулося через зменшення обсягів на 16%, несприятливий валютний вплив на 3%, що було частково компенсоване зростанням цін на 7% та сприятливий вплив портфоліо на 3%.

Зменшення обсягів було зумовлено стратегічною оптимізацією портфоліо, тенденціями скорочення запасів, що вплинули на обсяги в усіх регіонах, а також сезонним попитом через погодні умови та затримку фермерських закупівель.

Підвищення ціни було широкомасштабним, з позитивним впливом передовсім в EMEA та Північній Америці, і в основному відображало реалізацію стратегії «ціни за цінність» для нашої диференційованої технології, включаючи ціни на нові продукти і валютний вплив в EMEA. Несприятливий валютний вплив спричинили турецька ліра та китайський юань. Вплив на портфель був зумовлений придбанням компаній-виробників біологічних препаратів.

Операційна EBITDA сегмента становила 923 млн дол. США в першому півріччі 2023 року, що на 8% менше, ніж у першому півріччі 2022 року. Стратегія ціноутворення та дії з підвищення продуктивності були більш ніж нівельовані зменшенням обсягів, зростанням витрат на виробництво та несприятливим впливом валюти. Операційна рентабельність EBITDA сегмента зросла більш ніж на 40 базисних пунктів порівняно з попереднім роком, головним чином завдяки виконанню цінової стратегії і діям щодо підвищення продуктивності.

Прогноз на 2023 рік 

Прогноз для сільського господарства в 2023 році залишається в цілому позитивним, з рекордним попитом на зернові та олійні культури. Ціни на сировинні товари перевищують середні історичні значення, а баланси та рівень доходів фермерів залишаються стабільними, що спонукає фермерів віддавати перевагу технологіям для максимізації прибутку. На поведінку щодо замовлень засобів захисту рослин впливають доступність продукту, вищі відсоткові ставки та відстрочка закупівель до наближення використання, що призводить до оновлення чистих продажів і очікуваних прибутків за весь 2023 рік.

Компанія оновила попередній прогноз3 на весь 2023 рік, знизивши очікувані продажі та прибутки за цей період. Corteva очікує обсяг чистих продажів в діапазоні від 17,9 до 18,2 млрд дол. США, що в середньому є очікуваним зростанням на 3%. Операційна EBITDA1 очікується в діапазоні від 3,5 до 3,65 млрд дол. США, що в середньому є зростанням на 11% за рік. Очікується операційний прибуток на акцію1 від 2,75 до 2,9 долара США за акцію, що в середньому є зростанням на 6%.

У компанії відсутня можливість приведення своїх прогнозних фінансових показників, що не належать до ЗПБО, у відповідність до найбільш порівнянних фінансових показників ЗПБО США, оскільки компанія не може передбачити з достатньою достовірністю і без необґрунтованих зусиль ймовірність виникнення непідконтрольних їй статей балансу.

[1] Органічні продажі, операційний прибуток на акцію та операційна EBITDA не є показниками ЗПБО. 2 Північна Америка визначається як США та Канада. EMEA визначається як Європа, Близький Схід та Африка. 3 Компанія не забезпечує найбільш порівнянний показник ЗПБО на перспективній основі. 4Соєві боби Enlist E3™ розробляються спільно Corteva Agriscience LLC і MS Technologies L.L.C.

.