Article •  13.10.2021

Сorteva оголошує переможниць освітньо-грантової програми TalentA-2021 для українських фермерок

Something went wrong. Please try again later...
news_18-10-2021.JPG

Компанія відзначила три найкращі проєкти з підтримки сталого розвитку громад, виділив гранти на загальну суму 22 000 доларів США

Напередодні Всесвітнього дня сільських жінок міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience нагороджує переможниць конкурсу проєктів освітньо-грантової програми TalentA. Corteva надала три гранти на загальну суму 22 000 доларів США для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприяння розвитку місцевих громад Івано-Франківської, Вінницької та Київської областей.

 

В грантовому конкурсі TalentA взяли участь 25 фіналісток, які прослухали навчальний модуль, склали підсумковий тест та розробили проєкти, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки своїх громад. З врахування консультацій менторів програми Комітет з інвестицій в громади засновника – компанії Corteva Agriscience – сформував шорт-лист з проєктів з найбільш сильною соціальною складовою, авторки яких захищали роботи перед членами Експертної ради. За результатами оцінювання перемогу здобули проєкти, які отримали найбільші бали від експертів.

 

Перше місце та грант в 10 000 доларів США – Христина Закревська з Івано-Франківщини за проєкт «Молоко – біле золото Карпат». Ініціатива спрямована на те, щоб дати можливість мешканцями високогірного села Шепіт Косівського району отримувати дохід від продажу надлишку якісного молока, тим самим забезпечуючи продовольчу безпеку та економічне зростання регіону. 

 

Друге місце  та грант в 7 000 доларів США – Олена Покотилова з Вінниччини за проект «Вільний доступ до води», який передбачає проведення у Іванівської ОТГ централізованого водопостачання, що забезпечить потребу селян в доступі до води та дасть їм змогу розводити худобу, адже зараз через посухи в селі висихають навіть нещодавно побудовані криниці.  

 

Третє місце та грант в 5 000 доларів США – Ксенія Костенко з Київщини за проєкт «Жива вода для життя». Гроші дадуть змогу відновити бювет в селі Синяк, щоб забезпечити доступ громаді до якісної питної води.


Церемонія нагородження відбулася в приміщенні Міністерства аграрної політики та продовольства України за участі міністра Романа Лещенка, який вручив нагороди переможницям.

 

«Я дуже добре розумію проблеми сільських жінок, адже вся моя родина живе в селі та я багато років працював фермером. Тому вважаю, що такі програми, як TalentA, заслуговують пошани. Я особисто дякую Corteva Agriscience за привертання уваги до сільських жінок, які важко працюють та часто не мають багатьох можливостей, які є в містах. І дуже радий, що міністерство змогло взяти участь в цій ініціативі», - наголосив Роман Лещенко.

 

Олена Дадус, заступниця директора департаменту аграрної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України, членкиня Експертної Ради програми TalentA: «Другий рік поспіль наше Міністерство підтримує освітньо-грантову Програму TalentA, ініційовану компанією Corteva Agriscience для українських жінок-фермерок із сільської місцевості. Слідом за нею почали працювати аналогічні проекти, але TalentA є унікальною – з огляду на поєднання теорії, практики, корисних кейсів та підготовки реальних, життєздатних проєктів для громад і бізнесу з наступним фінансуванням. Дякуючи тренерам та менторам, учасниці готують проекти, готові до реалізації у громадах, і це є надзвичайно важливим, адже вони скеровані на сталий розвиток за посилення продовольчої безпеки, тобто, у короткий термін здатні змінити життя людей на краще. Ми вітаємо конструктивні зусилля Corteva, яка розглядає питання сталого розвитку та продбезпеки у всеохоплюючому сенсі, не обмежуючись «профілем» компанії. Вдруге поспіль гранти отримали проєкти, спрямовані на забезпечення людей якісною водою. Програма орієнтована на зміни – цьому навчають слухачок, цьому присвячені проєкти, це є стимулом для жінок-фермерок. Знання, уміння вчитися самостійно, упевненість в собі та мотивація – така суть TalentA, яка дає учасницям інструменти для змін та натхнення працювати задля них».

 

Анна Бабіч, голова Експертної ради Програми TalentA, координаторка програми TalentA в Україні, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі: «Розкриття потенціалу фермерок є критично важливим для збільшення продуктивності сільського господарства - разом з існуючими агротехнологічними інноваційними практиками. Тому Corteva Agriscience всебічно підтримує розширення прав та можливостей сільських жінок,  допомагає у їх прагненні розвинути свої здібності та стати фінансово незалежними. Зокрема через програму TalentA, яка дає можливість значно пришвидшити розвиток жіночого бізнесу в сільській місцевості, одночасно покращуючи добробут громад. Недаремно з проєктів-переможців два пов’язані з забезпеченням населених пунктів водою, адже зміни клімату, глобальне потепління та зростання кількості населення в світі не дозволяють залишатися осторонь всім небайдужим. Людство потребує дедалі більше їжі, а виробляти її в наявних кліматичних умовах стає все складніше».

 

Христина Закревська, переможниця програми TalentA-2021:

«Свою участь в проєкті я вважаю долею. Я вперше брала участь у таких проєктах, лише чула про них, отже, не мала досвіду – виключно бажання і натхнення. Я навіть не вірила, що зможу потрапити на програму, не кажучи про перемогу. Рівень підготовки моїх колежанок був значно вищий, але виявилося, що TalentA – програма рівних можливостей, і оцінюють тут реальну ідею, здатність її реалізувати та готовність змінювати себе та життя довкола. Особливо відзначу підтримку з боку наших учасниць – це унікальна атмосфера, де конкурентки переживають одна за одну, і ця емпатія передається оточуючим на енергетичному рівні».

 

Олена Покотилова, переможниця програми TalentA-2021:

«Я не встигла подати документи на TalentA-2020 і ледь встигла пройти тестування у цьому році, але виграла грант. Це моя маленька історія про те, що ніколи не треба здаватися. Участь у цьому проєкті дала мені багато нових знань, цікавих знайомств. Я давно маю мрію допомогти моїм односельцям, щоб вони отримували чисту питну воду. Саме тому можливість отримати грант була для мене великим додатковим стимулом для участі у даному проєкті. Останній етап і ці декілька днів очікування були схожі на переживання від очікування результатів врожаю, бо це квінтесенція зусиль за довгий проміжок часу. Я дуже вдячна усім організаторам та причасним до цього проєкту, адже вони роблять неймовірну справу і дарують багато знань і можливостей!».

 

Ксенія Костенко, переможниця програми TalentA-2021:

«Від самого початку я переконалася, що час, інвестований у TalentA, того вартий:  програма курсу, тренери, практикум давали мені нові знання та навички, які я використовувала просто після лекцій.  І таких, як я, готових вчитися, взаємодіяти і конкурувати, була більшість – такою консолідованою групою ми й дісталися фіналу. Знайомство з талановитими, цілеспрямованими жінками, що навчались поряд, ментори, які завжди допомагали, досвід інших, власні нові знання та відчуття упевненості – це допомогло мені повірити в себе та в силу громади. Тому що TalentA не тільки мотивує, але і об’єднує. Тому для мене TalentA стала джерелом знань, які я трансформую у   джерело чистої питної води для моїх земляків».

 

Програма TalentA заснована за ініціативи та фінансування компанії Corteva Agriscience та за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів». Медіа-партнери програми: генеральний медіа-партнер – журнал «ЗЕРНО», спеціальний медіа-партнер – інформаційне аграрне агентство Agravery.com, діловий медіа-партнер – журнал «БІЗНЕС», онлайн медіа-партнер – Економічна Правда.

 

Всього було подано120 заявок. Організаційним комітетом було відібрано 75 фермерок, які офіційно зайняті в сільському господарстві та проживають у сільській місцевості. До числа учасниць програми увійшли жінки віком від 20 до 70 років з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської,  Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей та працюють у різних сферах сільського господарства - займаються вирощуванням зернових, овочівництвом, тваринництвом, птахівництвом, бджільництвом та садівництвом, а також квітникарством та пермакультурою.

 

Навчання тривало три місяці, освітня програма включала більше 40 лекцій відомих експертів викладацької та бізнес-спільноти, практиків фермерських господарств, кооперативів і об’єднаних територіальних громад, а також фахівців компанії Corteva Agriscience, об’єднаних у тематичні модулі за напрямками: soft skills, розвиток бізнесу, маркетинг, доступ до фінансування, інноваційні агротехнології, сталий розвиток та юридична грамотність.