Something went wrong. Please try again later...

Сorteva Agriscience оголошує переможниць освітньо-грантової програми TalentA для українських жінок-фермерок

Компанія нагородила найкращі проєкти з підтримки продовольчої безпеки громад, виділив гранти на загальну суму 19 000 доларів США

Київ, Україна, 15 жовтня 2020 г. – Сьогодні у Всесвітній день сільських жінок міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience нагороджує переможниць конкурсу проєктів освітньо-грантової програми TalentA, яку компанія ініціювала вперше цього року в Україні. Corteva надала п’ять грантів на загальну суму 19 000 доларів США для підтримки фермерок із сільської місцевості та сприянню розвитку місцевих громад Одеської, Полтавської, Львівської, Херсонської та Закарпатської областей.

З понад 90 заявок до участі в програмі було відібрано 20 фермерок. Фіналістками програми стали жінки віком від 26 до 62 років, які проживають у сільській місцевості різних регіонів України та працюють у традиційних сферах сільського господарства: вирощування зернових, овочівництво, тваринництво, птахівництво, бджільництво, садівництво. Протягом двох місяців навчання в освітньому онлайн-хабі програми TalentA учасниці, які подолали конкурсний відбір, прослухали 27 лекцій, своїм досвідом та знаннями з ними поділилися 20 відомих експертів викладацької та бізнес-спільнот, практики фермерських господарств та кооперативів і об’єднаних територіальних громад, представники торговельних мереж та компаній, які є споживачами фермерської продукції. Фахівці Corteva Agriscience приєдналися до тренерського складу, поділившись із учасницями передовим досвідом світових аграрних інновацій, фінансових рішень та знаннями з розвитку ділових навичок лідерів.

Другою частиною програми стало змагання за грантові кошти на підтримку продовольчої безпеки громад. Згідно умов конкурсу, гранти мали отримати три найкращі проєкти, проте виходячи з якості поданих пропозицій,  їх соціальної значущості й конкурентоспроможності, а також прагнучи підтримати ініціативи жінок-фермерок, спрямовані на покращення продовольчої безпеки громад, ініціатор програми – компанія Corteva Agriscience, ухвалила рішення про виділення додаткових ресурсів на гранти для ще двох кращих проєктів.  

Перше місце та грант в 5000 доларів отримала одесітка Віра Попаз з проєктом для очищення води в Кубеськом ОТГ - очисна споруда забезпечуватиме якісною питною водою територію 16 населених пунктів, або близько 200 тисяч людей.

Друге місце  та гранти в 4000 доларів отримали полтавчанка Марія Мосейчук  з проєктом «Втілення міжнародних стандартів харчової безпеки у крафтових виробників меду», який передбачає створення цеху з викачки та переробки меду по міжнародних стандартах для власників навколишніх пасік та створення медового кооперативу з подальшим забезпеченням продуктами бджільництва місцевого дитячого садка та літніх людей, та власниці ферми в Прикарпатті Катерина Лісова та Катерина Ільків з проєктом «Відродження фермерства в Карпатах», до якого планується залучити селян, які також будуть займатися козівництвом та виробництвом козячих сирів, для розвитку регіону та залучення туристів.

Третє місце  та гранти в 3000 доларів отримали Тетяна Страмнова з проєктом «Контактна ферма «Коза Амальтея», що передбачає соціальну адаптацію дітей з аутизмом та Еріка Шапочка з проєктом «Мобільна спецслужба допомоги саду «Захисники рослин», у межах якого спеціальна мобільна бригада буде допомагати фермерам доцільно використовувати ЗЗР, утилізувати тару та в перспективі дозволить покращити на 25% якість та безпечність продукції та урожайність в садах.

«Жінка – це уособлення життя та розвитку. Жінка, яка займається підприємництвом і проживає в селі, - це не лише берегиня і ґаздиня, а ще й рушій для інновацій, започаткування нового і трансформації наявного на краще. Тому саме жінка передусім обирає такий непростий шлях – підприємництво, і вміло поєднує його із створенням добробуту громади, єднання громади та соціального піклування», - заявила на нагородженні Олена Альшанова, директорка департаменту аграрної політики Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Підтримка проєктів фермерок дуже важлива в контексті сталого розвитку місцевих громад та дозволяє забезпечувати розвиток регіону, впевнена Анна Бабіч, координатор програми TalentA, менеджер з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience у Центральній та Східній Європі. «Саме жінки є основою громад, саме завдяки їх щоденній кропіткій праці в сільській місцевості розвиваються нові проєкти, створюються можливості для розвитку. Але, на жаль, в багатьох країнах становище жінки ще не є цілком рівноправним, тому ми в Corteva Agriscience вважаємо, що варто звертати особливу увагу на їх підтримку. Це відповідає нашим корпоративним Цілям сталого розвитку 2030, адже підтримка жінок – це підтримка громад, а громади є основою процвітання країни, а значить кожного з нас», - запевнила Анна.

Учасниці програми висловили свою вдячність за отримані знання та захоплення від участі в програмі.

Віра Попаз, Одещина: «Я знаю чимало різних програми, але в програмі TalentA я знайшла напрочуд точне поєднання знань, нових підходів, мотивації та практичності. Ми отримали відповіді на чимало запитань – і вдячні, що наші ментори та тренери шукали ці відповіді разом з нами, приділили нам багато часу і допомагали доводити розпочате до логічного завершення».

Катерина Ільків, Катерина Лісова, Прикарпаття: «TalentA – це перша програма для жінок-фермерів з чудовим освітнім блоком. Неоціненна менторська підтримка протягом усього проєкту – щиро дякуємо за терпіння й натхнення! Змагальний дух тримав нас в тонусі протягом усього курсу. Наша подяка організаторам та менторам за надані можливості вчитися, спілкуватися, творити, а нашим колежанкам по навчанню – успіхів та прогресу!».

Марія Мосейчук, Полтавщина: «Дякуючи програмі TalentA, моя далека мрія стала чітким, струнким, прорахованим  прописаним проєктом – і я вже почала його реалізовувати. Також ми поступово вибудовуємо свій кооператив – вже провели перші зустрічі, обговорили плани – і розуміємо, що все у нас вийде. Особливо приємно, що серед майбутніх кооператорів люди різного віку – від 30 до 80, але у нас є спільна справа, що і стане запорукою нашого розвитку.  Тут я знайшла друзів та однодумців, а це дорогого варте! Дякую компанії Corteva Agriscience та усім, хто віддав стільки знань, часу, енергії кожній з учасниць!».

 

Тетяна Страмнова, Херсонщина: «TalentA надає чудову підтримку розвитку жіночого бізнесу.  Жінкам складніше пробитися у конкурентне середовище та вести справу – іноді руки опускаються. Ментори нашої програми виявилися чудовими мотиваторами: завдяки знанням, отриманим у TalentA, я навчилася не здаватися у складних ситуаціях, долати перешкоди, визначати проблеми та шляхи їх розв’язання. Скажу з власного досвіду: TalentA надихає».

 

Еріка Шапочка, Закарпаття: «Всі лектори програми є майстерними викладачами, талановитими ораторами та надзвичайно цікавими людьми. Спілкування з ними дає можливість не тільки здобути нові знання, засвоїти сучасні підходи до ведення бізнесу, але й отримати відчуття підтримки, небайдужості до проблем жінки, яка працює в сільському господарстві. Впевнена, що участь у програмі сприяє особистістному зростанню всіх учасниць і стане поштовхом для втілення сміливих мрій та планів кожної з нас».

Програма TalentA заснована за ініціативи та фінансування компанії Corteva Agriscience та за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Фонду ООН у галузі народонаселення, Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів». Медіа-партнери програми: генеральний медіа-партнер – журнал «ЗЕРНО», спеціальний медіа-партнер – інформаційне аграрне агентство Agravery.com, діловий медіа-партнер – журнал «БІЗНЕС», онлайн медіа-партнер – Економічна Правда.