Publication •  06.09.2023

Благодійність заради відновлення має бути етичною

Something went wrong. Please try again later...
Anna-Babich  

Колонка Анни Бабіч, менеджерки з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторки соціальних проєктів

На цьому тижні світ відзначає Міжнародний день благодійності для того, щоб нагадати про важливість благодійництва та волонтерської діяльності, звернути увагу на проблеми людей, пов’язані із гуманітарними кризами.

Не перебільшуючи можна сказати, що зараз, в часи повномасштабної війни, розв`язаної росією проти України, це професійне свято практично кожного українця. Великий та малий бізнес, дорослі та діти, люди, які залишилися в країні чи поїхали в інше місце, – ми донатимо, волонтеримо, підтримуємо один одного, наближаючи Перемогу.

До дій бізнесу, особливо міжнародного, прикута особлива увага. Адже чимало хто залишився працювати в країні ворога, сплачуючи там податки, в той самий час надаючи гуманітарну підтримку українцям, які страждають внаслідок таких дій. Така дволикість не має толеруватися українським суспільством, тому звертати увагу на міжнародну діяльність великих виробників не завадить. Та й цього замало – варто забезпечити такі умови, коли весь ланцюг виробництва й постачання продукту чи надання послуги не матиме жодного шансу збагачувати агресорів.

В сільськогосподарській галузі, яка є одним з головних рушіїв економіки України, етичність починається з поля. Частка передового насіння чи інноваційних засобів захисту рослин, вироблених міжнародними гравцями, сягає до 70-90%. Всі ці компанії дуже активно підтримують волонтерський рух та гуманітарну активність, а от комерційну діяльність на ринку росії припинили лише двоє.

Зокрема, в перші тижні повномасштабної війни про таке рішення заявила Corteva Agriscience – міжнародна науково-дослідницька компанія, яка займає провідні позиції на світовому ринку насіння та засобів захисту рослин і акції якої котуються на Нью-Йоркській фондовій біржі. Компанія присутня на українському ринку вже понад 30 років і її продукція та бренди добре відомі українським фермерам. З перших днів повномасштабного вторгнення Corteva спрямовувала свої зусилля на цільову допомогу українцям, відновлення фермерства, медичні потреби. За понад півтора роки компанія направила на благодійні та гуманітарні проєкти в Україні понад 2 млн дол. США і продовжує цю підтримку. Для компанії важливо аналізувати кожен запит, перевіряти його актуальність та в першу чергу – етичність благодійних організацій. Ініціаторами проєктів виступають безпосередньо співробітники Corteva, які кожен в своєму регіоні знає про найбільш нагальні потреби, і надалі займаються координацією надання допомоги від компанії.

Окрім того, компанія допомогла українським фермерам в скрутних умовах минулої весни розпочати посівну на постраждалих територіях – безкоштовно передавала насіння передового бренду Pioneer® малим та середнім фермерським господарствам багатьох областей, які постраждали від війни чи не могли розпочати сезон через економічні складнощі. Цього року за сприяння Соrteva Agriscience постраждалі від війни українські фермери отримують насіння від Фонда Говарда Г. Баффета. Також другий рік поспіль в умовах повномасштабної війни Corteva навчає українських фермерок передовим знанням з ведення бізнесу та розвитку антикризових навичок в рамках програми TalentA, і нагороджує грантами проєкти, даючи жінкам-фермеркам можливості підтримати свій бізнес та допомогти громадам в забезпеченні продовольчої безпеки.

Та найголовніше – компанія не веде комерційної діяльності в росії та білорусі, узгоджуючи дії зі своїми принципами та цінностями попри фінансові наслідки. Моральний імператив протистояти агресії та підтримувати Україну значно переважає будь-які короткострокові економічні ризики чи втрати. Неможливо бути благодійником тут і продовжувати бізнес там, прикриваючись високими місіями та одночасно сприяючи стабільності режиму, який розпочав війну. Благодійність теж мусить бути етичною.