Publication •  11.10.2023

Як захистити врожай кукурудзи на етапі планування майбутніх посівів?

Something went wrong. Please try again later...
SAT-nematodes  

Використання обробленого насіння дозволяє запобігти зараженню патогенними нематодами та втрат врожаю, які сягають 25-30%, переконаний Степан Деркач, спеціаліст з технологій обробки насіння Corteva Agriscience в Україні

Попри негативні прогнози галузевих експертів та чиновників на початку року, кукурудза не поступається своєю лідерською позицією в топі культур на полях українських фермерів. Втім, економічні складнощі в роботі виробників, які спричинила розв’язана росією повномасштабна війна, змушують вкрай уважно ставитися до процесу вирощування зернобобової, щоб отримати максимально можливий врожай за оптимальних витрат.

Восени під час вибору насіння на етапі планування весняних посівів треба звернути увагу на захист від потенційних проблем, зокрема, від  нематод – мікроскопічних паразитів, які атакують кукурудзу та становлять серйозну загрозу для врожаю.

Нематоди - найпоширеніші багатоклітинні організми на Землі, які присутні в широкому спектрі екосистем. Описано майже 20 000 видів, більшість з яких мікроскопічні, зазвичай поширюються через ґрунт та харчуються за рахунок коріння рослин. Понад 50 видів нематод паразитують на кукурудзі, проколюючи її коріння та висмоктуючи поживні речовини. Частина з них може значно пошкодити рослини на етапі найбільшої вразливості під час проростання. Ураження нематодами спричиняє симптоми, що легко можна сплутати зі стресовими факторами – посухою, дефіцитом поживних речовин та певними хворобами. Заражені рослини, як правило не гинуть, але стають набагато слабшими і втрати врожаю можуть сягати до 25-30%.

Проведені спеціалістами Corteva Agriscience досліди на полях в 15 регіонах України протягом 2020-2023 років підтвердили, що патогенні нематоди можуть жити практично в усіх ґрунтових умовах, що робить кожне поле вразливим перед потенційним пошкодженням паразитами, а також, що шкода на полі може бути завдана як одним видом, так і кількома. Велика кількість генерацій нематод може завдавати шкоди протягом всього періоду вегетації культури.

Єдиний спосіб підтвердити, що симптоми викликані нематодами, а не іншими факторами стресу, – це перевірити в лабораторних умовах зразок ґрунту та кореневої тканини. Але захиститися від нематод можна заздалегідь, використовуючи для посівів оброблене спеціальними нематоцидами насіння, що є одним із перевірених, ефективних  і економічно доцільних заходів у контролі і розповсюдженні шкодочинних нематод.  Даний захід дає пролонгований захист на час формування потужної кореневої системи у культури та збільшення стійкості до паразитування нематод. Зокрема, захист від нематод передбачає преміальна технологія обробки насіння LumiGEN® від Corteva Agriscience – це кращий комплексний захист від хвороб та шкідників, який включає при потребі додаткове нанесення мікродобрив з біостимулятором. Інсектицидний компонент технології LumiGEN® містить штам бактерій Bacillus firmus, які захищають сходи від інфікування патогенними нематодами впродовж 60 днів.

Можливість захистити свої посіви, не витрачаючи час та кошти на додаткові обробки у випадку хвороб, вітається українськими фермерами, а тому відсоток обробленого по технології LumiGEN® посівного матеріалу кукурудзи в Україні збільшується з кожним роком.