Publication •  21.08.2023

Сприяємо використанню біологічних препаратів захисту рослин в ЄС та Україні

Something went wrong. Please try again later...
Reznichenko_OpEd  

Експертна думка Сергія Резніченка, керівника з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні

Зараз, як ніколи, фермерам потрібен широкий спектр інструментів для захисту польових культур від шкідників і хвороб. Зміна клімату ще більше загострює наявні проблеми, але одночасно зростає попит на екологічне виробництво. Такі ініціативи, як «Європейський зелений курс», націлені на те, щоб зробити сільське господарство більш сталим, зменшити ризик використання засобів захисту і просувати альтернативи традиційним препаратам.

Біологічні препарати часто є частиною цих дискусій. Завдяки своєму природному походженню вони відповідають широкому суспільному прагненню більше покладатися на природні рішення, навіть поза межами  сільського господарства та виробництва їжі. Більшість біологічних продуктів дозволені для використання в органічному агровиробництві та є важливими інструментами для фермерів, які виробляють органічну продукцію. Існує широкий спектр засобів біоконтролю, включаючи природні речовини, мікроорганізми, феромони або агенти біоконтролю комах.

Багато біологічних рішень вже доступні та широко використовуються в Європі. Як Corteva, в Європі та в усьому світі ми десятиліттями були лідером у випуску препаратів природного походження для боротьби зі шкідниками за допомогою спіносаду. Натуральна речовина, отримана шляхом ферментації ґрунтових мікроорганізмів – спіносад – є одним із найбільш широко використовуваних біопрепаратів для понад 200 культур і незамінним інструментом як для традиційного, так і органічного фермерства.

Дослідження в галузі біологічних препаратів постійно зростають, і існує велика кількість інноваційних продуктів, які розробляються та виводяться на ринок. Corteva та інші компанії, які є членами CropLife Europe, взяли на себе зобов’язання інвестувати 4 мільярди євро в біоконтроль до 2030 року для підтримки цілей «Зеленого курсу». Орієнтуючись на природу як на відправну точку, ми маємо багато можливостей для розробки продуктів, які можуть добре працювати для задоволення потреб захисту рослин і водночас безпечні у використанні.

Як Corteva, ми зараз пропонуємо нові рішення в рамках спеціального біологічного бізнесу. Він включає біостимулятори, що підтримують ефективність використання поживних речовин та стійкість рослин до стресу. Нещодавно ми оголосили про придбання Symborg і Stoller, двох біологічних компаній, які ще більше розширять нашу пропозицію біологічних засобів захисту та біостимуляторів.

Забезпечення ефективності та безпеки біологічних продуктів має важливе значення. Тому ми підтримуємо створення нормативної бази, пропорційної ризику, який можуть становити біологічні продукти. Фермерам потрібні ефективні продукти, і ми вважаємо, що існує багато ефективних рішень для біоконтролю, які можна використовувати окремо або в поєднанні з традиційними в рамках програм інтегрованої боротьби зі шкідниками.

Незважаючи на складність умов протягом повномасштабної війни, українські фермери також шукають і застосовують нові ефективні рішення, які дозволяють отримувати високі врожаї. Зокрема, допомогти їм в цьому може оптимізатор ефективності живлення Блу™ N, який сприяє фіксації атмосферного азоту, забезпечуючи при цьому рослини додатковим джерелом азоту, що в подальшому впливає на їх ріст та розвиток. Польові дослідження протягом сезону 2022 року показали, що використання біопрепарату оптимізує показники врожайності в усіх регіонах України. Також компанія пропонує фермерам препарат N-LockТМ Макс, який запобігає втратам азоту та дозволяє покращити результати вирощування, приміром, кукурудзи, котра потребує цього елемента не на початкових стадіях розвитку, а на пізніх. Варто звернути увагу й на те, що в Україні Corteva вже пропонує біопрепарати в рамках преміальної технології обробки насіння LumiGEN®, яка дає змогу ефективно захистити рослини з моменту посіву, мінімізуючи вплив на довкілля.

Біологічні продукти не є однозначною заміною традиційних препаратів. Однак вони є сегментом засобів захисту рослин, що розвивається найшвидше, – очікується, що до 2035 року вони складуть 25% загального ринку. У цьому контексті підтримка застосування біологічних препаратів фермерами залишатиметься ключовою. Як Corteva, ми докладаємо всіх зусиль, щоб запропонувати нові рішення, і ми розраховуємо на сприятливу політику та нормативно-правову базу, щоб забезпечити вихід цих продуктів на ринок.

Біологічні препарати разом з іншими рішеннями, такими як інновації в селекції рослин або інструменти цифрового та точного землеробства, відіграють ключову роль у тому, щоб зробити більш сталим сільське господарство ЄС та України, яка демонструє свою відданість європейській інтеграції.